jít naiDNES.cz

Konec módních nafukovacích zvířat: Na Mallorce jim zařídili hřbitov!

Hřbitov nafukovacích zvířátek řeší problém nepotřebných hraček. | foto: Thesun.co.uk

Ne nadarmo se říká, že všechna sláva, polní tráva. Přemýšleli jste nad tím, co se stane s nafukovacími plameňáky a jednorožci, až léto definitivně skončí? Řada z nich zůstává opuštěná na plážích, protože turistům se zdá, že by jim zabírali příliš místa v kufru, a tak je nechají opuštěné ležet. To se nelíbilo zaměstnancům jistého hotelu na Mallorce, a tak pro nafukovací zvířátka a další šílenosti založili hřbitov, na který můžete svou nepotřebnou nafukovačku odložit!

Každoročně je Španělsko, především Mallorca, kam lidé z celého světa s oblibou létají na dovolenou, na konci sezóny zaplavena bezpočtem opuštěných nafukovacích lehátek a dalších sezónních předmětů.

Letos se k nim nově přidali také obrovští plameňáci, jednorožci, nafukovací zvířátka a další tvorové, kteří byli toto léto v módě. To se místním hoteliérům příliš nezamlouvalo, a tak přišli s originálním řešením!

Zaměstnanci hotelu Hipotels Gran Playa de Palma zřídili v průběhu léta službu zvanou „hřbitov nafukovaček“, kam mohou turisté své nepotřebné plážové hračky odložit, pokud si je nechtějí brát s sebou domů. Odtamtud si je mohou vyzvednout další příchozí a zdarma je na pláži používat a zrecyklovat je tak. Služba bude v provozu po následující tři měsíce, kdy je na Mallorce vhodné počasí ke koupání. 

Snaha nechat nafukovačku na dovolené se zdá jako plýtvání, nicméně může mít celkem logické opodstatnění. Nafukovací zvíře totiž v zavazadle podle výzkumu zabírá v průměru 28 procent prostoru, což je příliš, zvlášť když si na místě koupíte suvenýry a cestujete s příručním zavazadlem. S nafukovačkou se navíc člověk baví průměrně pouhých 6 hodin a 52 minut, takže nemá příliš smysl vozit ji na konci sezóny zpátky domů.


Díky hřbitovu tak opuštěné hračky znovu najdou využití a to je v době obrovské spotřeby plastu určitě k nezaplacení! 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:16 27. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Sladký
  6
 • Haha
  4
 • Cože
  4
 • Trapas
  4
 • Tvl
  4
Komentáře