Tak čí je to člověk? K muži v maskáčích se nikdo nehlásí, SPD o něm mlčí

Na včerejším školení poslanců a jejich asistentů se dostavil muž v maskáčích a bundě. Fotka se ihned stala hitem internetu. Kdo je onen záhadný muž?

Na skandální dress code upozornil jako první bývalý poslanec TOP 09 Jiří Koubek. Fotku zveřejnil na sociální síť Facebook v jedenáct hodin dopoledne s popisem: „Máte, co jste volili.“

O chvíli později od něj fotku sdílel král sociálních sítí Dominik Feri, který na ni reagoval slovy: „Hele, teď vážně. Do jednacího sálu, na výbory a komise by se mělo chodit aspoň trochu slušněji. Já jsem teď na volební komisi, nemám oblek a kravatu, ale chinos, sako a svetr. Nikdo není pobouřený.“

V komentářích se začaly rojit spekulace, že by mělo jít o poslance SPD pana Mariana Bojka. Ty se však brzy ukázaly jako liché, když ho na školení vyfotil jeho stranický kolega Lubomír Volný a fotku následně umístil na svůj twitterový účet.

15.listopadu 2017 v 14:07, příspěvek archivován: 16.listopadu 2017 v 16:34

Pro všechny na THC závislé kolegy poslance a novináře s vadou zraku ;) Toto je pan poslanec, báňský záchranář, se kterým bych se nebál být na jednom laně, Marian Bojko, skutečný chlap a ne nějaké TOPácké "TO";) Štvanici na SPD 3x nezdar ;) https://t.co/vPcAvKquDr


Na množící se dotazy ohledně totožnosti muže reagoval i šéf SPD Tomio Okamura, který vyloučil, že by šlo o některého z poslanců jeho strany. „Nevíme, kdo to je, ale náš poslanec to není. Nebyl jsem tam, vůbec nevím, o koho jde,“ reagoval předseda stručně.

Večer tak bylo jasno, že muž v maskáčích poslanec není. „Nicméně platí, že se ten člověk zde ocitl v důsledku volby, je to školení budoucích poslanců, asistentů a možná dalšího personálu. Jistě ten pán nešel jen tak kolem,“ komentoval situaci Jiří Koubek.

Vtipná koláž.

Většinu lidí snímek muže sedícího v poslanecké lavici v maskáčích pohoršil. V jiném případě se stal terčem vtipů. „Když musíš být v 11:00 ve sněmovně a ve 12:00 už otevírat lahváče s Václavem na rybníku,“ komentoval oděv uživatel Štěpán.G. „Třeba si myslel, že nepůjde vidět,“ reagoval jiný. Z fotky jsou v sedmém nebi hlavně recesisté.

V kuloárech se hovoří, že by to snad měl být asistent některého z poslanců SPD. Strana na dotazy ohledně totožnosti muže nereaguje. Jako ke svému asistentovi se k němu žádný poslanec nehlásí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:29 16. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Trapas
  20
 • Haha
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  6
 • Cože
  2
Komentáře