Každé město má „svého Luďka“: Bude se po Mostě točit i v Chebu, Kladně nebo Orlové?

Úspěch a neskutečný divácký ohlas seriálu Most!, který velmi umně a vtipně pracuje se společenskými stereotypy, xenofobií a palčivými sociálními problémy, se postaraly o to, že se město na severu Čech stalo hitem. Podobnou šanci by si jistě zasloužily i další lokality, které dosud stály na okraji zájmu a člověk je projížděl jen s velkým sebezapřením, nebo je raději rovnou objel. I v nich ale žijí lidé, kteří mají národu co nabídnout. Protože každé místo v Česku má svého Luďka, mohli by se Jan Prušinovský a Petr Kolečko porozhlédnout i na jiných místech, kde o inspiraci není nouze.
Lukáš Vltavský   12:27
1/5

1.Západočeské pohraničí

Místa jako Aš, Cheb, Sokolov nebo třeba Ostrov nepatří mezi top destinace, kde by Češi s oblibou trávili svou dovolenou. Turistika tady i přesto funguje velmi dobře, i když spíš v šedé zóně ekonomiky. 

Četné, převážně asijské tržnice skýtají nejrůznější tovar, včetně toho nelegálního, a tak v minulých letech nebylo výjimkou, že si Němci z pohraničí do Česka jezdili pro levný alkohol a drogy, protože fejkových adidasek už doma měli víc než dost.

Čilý ruch na trzích i mimo ně, tajemstvím obestřená asijská komunita nebo nazlobení místní a nemohoucí policie, to je jen pár okruhů, které by televizní tvůrce mohly zajímat.

Tržiště (levných) senzací

Tržiště (levných) senzací

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:27 4. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Haha
  9
 • Tvl
  9
 • Trapas
  8
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře