jít naiDNES.cz

Nástupce Modré velryby? Děsivá Momo vyhrožuje dětem, na svědomí má první oběť

Toto má být nástupce Modré Velryby. Momo teenagery terorizuje přes aplikaci WhatsApp. | foto: Internet

Ve světě teenagerů se objevil nástupce sebevražedné hry Modrá velryba. Jde o děsivou postavu jménem Momo, která má pomocí „prokletých čísel“ děti kontaktovat přes mobilní aplikaci WhatsApp, posílat jim výhrůžné zprávy a zřejmě je i nabádat k sebevraždě. Na svědomí má tato děsivá žena s pařáty zřejmě už svou první oběť, děti v Česku si po Facebooku rozesílají varování.

Dlouhé měsíce se mezi mládežníky po celém světě objevovaly internetové výzvy, které byly senzacechtivě označovány za nástupce obávané hry Modrá velryba. Ta si vyžádala životy několika dětí, které „kurátoři“ hry nejprve po několik týdnů psychicky týrali, aby je pak dohnali až k sebevraždě.

Podle všeho se právě nyní nápadně podobná hra ve světě objevila. Nejde doslova o hru, nýbrž o děsivě vyhlížející postavu jménem Momo – ženu s vypoulenýma očima, protáhlou pusou a dvěma pařáty, která s oběťmi komunikuje přes mobilní aplikaci WhatsApp.

Samotná Momo vznikla v Japonsku a je dílem sochařky jménem Midori Hayashi. Ta ji však vytvořila pouze jako umělecké dílo, které následně pro zmíněnou hru zneužili zatím neznámí pachatelé.

Momo je dílem japonské umělkyně, správci hry ji využili pro její děsivý vzhled.

Momo je dílem japonské umělkyně, správci hry ji využili pro její děsivý vzhled.

Ke komunikaci s Momo začali vybízet na Facebooku, kam nasdíleli „prokletá čísla“ na tuto děsivou postavu. Odpovědí na zprávu prý byly násilné obrázky a zprávy, kterými se uživatelé musí řídit, jinak je jim vyhrožováno.

Úřady varují, že skutečným majitelům čísel jde o přístup k citlivým údajům a jedince slabší povahy prý mohou nabádat k sebevraždě.

Prvním takovým případem má být smrt teprve dvanáctileté dívky z Argentiny, o níž informovala i řada předních světových serverů. Přímá spojitost s postavou Momo sice zatím nebyla prokázána, policie ovšem uvedla, že se dívka před svou smrtí seznámila s osmnáctiletým mladíkem, který jí hru představil. Po něm nyní vyšetřovatelé pátrají.

V Česku zatím výskyt této děsivé ženy hlášen nebyl, děti o ní však moc dobře vědí. Na Facebooku se před hrozbou vzájemně varují.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:13 11. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  98
 • Tvl
  50
 • Haha
  29
 • Trapas
  21
 • Super
  18
 • Sladký
  12
Komentáře