Rifláči a kostkáči! Fotograf zachycuje módu bez nápadu v ulicích

11. září 2017
Máte při nákupu oblečení pocit, že si vybíráte takové kousky, které dokonale vystihují vaši jedinečnost, originalitu a osobitost? Možná jen děláte totéž, co činí tisíce dalších lidí po celém světě. To dokazuje následující fotografický experiment!

Fotograf Hans Eijkelboom strávil uplynulých 20 let dokumentováním a mapováním různých subkultur a toho, jak souvisí stav a nálada společnosti s tím, jak se lidé oblékají.

Pokaždé fotografoval lidi, procházející konkrétním místem, po dobu dvou hodin. Snažil se dokumentovat podobnost v jejich stylu oblékání.

Lidé jsou, co se módy týče, ve většině případů vlastně docela nudní.

Většina nevybočí ze zajetých kolejí.

Většina nevybočí ze zajetých kolejí.

Místy procházeli lidé, z nichž velká část nebyla prakticky rozeznatelná. Ačkoli si tito lidé v obchodě vybírali oblečení, o němž byli přesvědčení, že sedí právě k nim, tisíce lidí po celém světě dělalo totéž. To, co výběr kousků oděvu vyjadřoval, totiž často nebyla osobitost lidí, ale pouze určitý trend ve společnosti, který podvědomě přijali za vlastní.

Jakmile něco přijde do módy, kupříkladu flanelové košile, na ulici to uvidíte tisíckrát.

Jakmile něco přijde do módy, kupříkladu flanelové košile, na ulici to uvidíte tisíckrát.

Flanelová košile na tisíc způsobů!

Je až zarážející, kolik stejně oblečených lidí prošlo za dvě hodiny jedním místem. Možná člověk ve skutečnosti netouží po originalitě, ale po tom být stejný jako ostatní. Myslete na to, až půjdete příště nakupovat!

Další šíleně shodné modely si prohlédněte ve fotogalerii!

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:02 úterý 9. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 8
  • 7
  • 6
  • 4
  • 3
  • 3
Komentáře