Co si v McDonald's raději nedávat? Zaměstnanci vybrali nejhorší pokrm

Fast Food se v Česku těší oblibě, vloni měl rekordní tržby. | foto: Shutterstock.com

Jsou lidé, kteří si na žádné kulinářské speciality nepotrpí, a dokonce se vyžívají v produkci fastfoodových řetězců. Na serveru Reddit se ale rozpoutala diskuze bývalých zaměstnanců hamburgerového giganta a došlo ke shodě, co by vám znalci zákulisí McDonald's nikdy nedoporučovali.

Nebudeme chodit dlouho kolem horké kaše. Bývalí pracovníci řetězce McDonald’s se shodli na podávané pochoutce  Filet-O-Fish. To z toho důvodu, že se nejedná o nijak zvlášť populární položku nabídky a po přípravě může ležet v ohřívacím boxu dlouhé hodiny, než se k zákazníkovi dostane. „Ten filet není čerstvý ani náhodou,“ potvrzuje jeden ze zaměstnanců společnosti.

Ryba potom osychá a rozhodně se prý nedá mluvit o tom, že by byla čerstvá. Zároveň prý existuje možnost, jak si dát Filet-O-Fish bez takového rizika. „V McDonald’s prostě řekněte, že chcete rybí filet připravit na objednávku. Zabere to o pět minut více, ale je to nesrovnatelně lepší než filet, který je ve vyhřívací skříňce několik hodin,“ píše jeden z diskutujících.

To vysvětluje mluvčí britské pobočky řetězce rychlého občerstvení pro Daily Mail: „I když se vždy snažíme připravit čerstvé objednávky ku spokojenosti zákazníků, existují časy – například v době špičky – kdy připravíme některé ingredience předem. Náš Filet-O-Fish je oficiálně certifikovaný výrobek z divoké aljašské tresky a po celém světě je oblíbený.“

Některé fanoušky „Mekáče“ ale čerstvost jídla nikterak netrápí a mají pro to své vysvětlení. Jde jim o něco úplně jiného, co lze nazvat jako „sociální domluvu“. „Pokud mi naservírují kousek ryby, který chutná naprosto stejně v Denveru nebo na jihu Francie, nepředpokládám, že by byla jakkoliv čerstvá,“ píše jeden ze zákazníků, kterému jde především o chuť.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:58 sobota 3. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  123
 • Tvl
  69
 • Super
  61
 • Haha
  31
 • Cože
  24
 • Sladký
  19
Komentáře

Mohlo by vás zajímat