Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Největší lhář v MasterChefovi? Marka jsem nevyrazila! Kradl, jel v drogách a lže, říká jeho matka

  • Marek Kühnel (25) je soutěžící v televizní show MasterChef.
  • Když vařil své první jídlo, svěřil se s dojemným příběhem.
  • Podle jeho slov ho vlastní matka vyhodila z domu, když mu bylo sedmnáct let.
  • Expresu se ale povedlo zjistit, že pravda leží trochu jinde.
  • Spojili jsme se s Markovou maminkou, která nám poskytla velmi otevřený rozhovor.
  Na první pohled se zdálo, že příběh začínajícího kuchaře Marka Kühnela (25), který předvádí svá kouzla v televizní show MasterChef, je jako z toho nejdojemnějšího hollywoodského bijáku. Mladík se v pořadu svěřil, že když mu bylo sedmnáct let, vlastní matka ho bezdůvodně vyhodila z domu. Těžké situaci se prý postavil čelem a teď se snaží prorazit v gastronomii. Expresu se ale podařilo zjistit, že vše bylo nejspíše úplně jinak! „Z domu jsem ho nevyhodila, všechno to jsou lži,“ řekla nám Markova matka Jana.

  Marek Kühnel v televizní show MasterChef před několika týdny prohlásil, že když mu bylo sedmnáct let, na ulici ho vyhodila vlastní matka. Přišla domů a řekla: ‚Sbal si věci a vypadni.‘ Tak jsem si sbalil věci společně se svou hrdostí a odešel,“ popisoval v pořadu mladík. 

  S jeho tvrzením ale leckdo nesouhlasí. „Každý, komu Marek ublížil, by mohl vyprávět. Jeho matka asi nejvíce,“ řekl nám nejprve zdroj, který zná jak Marka, tak jeho maminku Janu. A právě paní Jana poté poskytla Expresu rozhovor, v němž prozradila, co je pravdy na tom, že svého syna, který je teď hvězdou televizní show, vyhodila v sedmnácti letech z domu.

  „Je to lež. V době, kdy jsem ho v sedmnácti letech údajně měla vyhodit z domu, jsem mu naopak zaplatila oslavu osmnáctých narozenin. Bylo tam asi třicet lidí. Udělala by tohle matka, která své dítě vyhodí?“ řečnicky se optala na úvod paní Jana, která se dále svěřila, že svému synovi v osmnácti letech také zařídila a zaplatila společné bydlení s jeho přítelkyní. 

  Vypadalo to, že Marek má před sebou růžovou budoucnost. Jenže něco se brzy zvrtlo.

  „Když měl Marek nastoupit do čtvrtého ročníku, oznámil mi, že tam chodit nebude, že tam chodí zadarmo, že se chce postavit sám na vlastní nohy, že už je plnoletý. V té době kouřil marihuanu, obchodoval s ní a také s pervitinem, byl tím tady známý,“ překvapila Markova maminka Jana.

  Budu chodit do školy, když mi za to budeš platit!

  „Řekl mi, že bude chodit do školy, jen když mu budu za to měsíčně platit. To jsem samozřejmě odmítla, hradila jsem mu v té době už nájemné a stále jsem se o něj starala a nakupovala mu. On mi řekl, že si najde práci a že se o něj starat nemám, že si vše bude platit sám,“ pokračovala v upřímné zpovědi pro Expres.cz maminka talentovaného kuchaře Marka.

  Osamostatnění se ale Markovi nepovedlo podle jeho představ...

  „Netrvalo dlouho a volal mi majitel, že není zaplacený nájem a že si přeje, aby se Marek vystěhoval. Když jsem Markovi zavolala, řekl mi, ať se nestarám. Sbalil si pár švestek a odešel. Nastěhoval se ke kamarádům, ti ho ale vyhodili, protože je tam okrádal,“ vysvětlila údajný vyhazov svého jediného dítěte paní Jana.

  Marek tvrdí, že ho matka vyhodila z domu. Ona je jiného názoru.

  Slova, která v televizi před několika týdny zazněla z úst vlastního syna, Janu pořádně sebrala. 

  „Dotklo se mě to, ty nepravdy. Nejsem jediná, kdo by se k tomu mohl vyjádřit. Měla jsem hodně reakcí. Mí známí dobře vědí, jak to bylo mezi mnou a Markem. Neměli jsme spolu dříve problém, měl pěkný život. Nechtěla jsem, aby se zapletl s drogami. Ale bohužel,“ zalitovala Jana.

  Nebohého dědečka vyhodil z autobusu, matku i otce okrádal

  Drogy, lži a okrádání kamarádů, to podle paní Jany není všechno. Před lety prý její syn napadl nebohého seniora, který utrpěl vážná zranění. 

  „Když Marek chodil do školy, měl incident v autobuse. Vyhodil 81letého dědečka a ten utrpěl otřes mozku. Já za něj tehdy všechno zaplatila, byl stíhaný, ale byl nezletilý a musel pak vykonávat veřejně prospěšné práce,“ zavzpomínala Jana, kterou v minulosti prý její syn několikrát okradl.

  „Dokonce si vzal platební kartu a vybral účet. Tatínka, se kterým má dobré vztahy, okradl také,“ řekla dále Jana.

  Je Marek největší lhář v historii této show?

  Paní Jana s Markem naposledy mluvila před necelými šesti lety. Řekla mu, že pokud přestane brát drogy, může se kdykoliv vrátit. Jeho předchozí maléry mu odpustila, ale to, co řekl v televizním pořadu MasterChef, je prý neodpustitelné.

  „Mně to tak ublížilo, co řekl. Ta lež mě hrozně zabolela. Ještě před Novým rokem mi kamarádky říkaly, ať se s ním dám do kupy, uvažovala jsem o tom, ale poté, co jsem viděla ten díl MasterChefa, jsem byla hrozně ráda, že jsem to neudělala,“ vysvětlila.

  Podle paní Jany její syn Marek nebyl vždy takový sígr. Byl to talentovaný fotbalista. Dokonce se prý zúčastnil výběru talentů na pražské Spartě. 

  „Zkazil si ale sám život,“ smutní Markova maminka, podle níž je Marek dost možná pod vlivem drog i během toho, co předvádí své umění v televizní show MasterChef. 

  Kuchař Marek: Máma lže, vyhodila mě!

  Redakce Expresu oslovila i samotného Marka Kühnela. Ten si ale stojí za svým. 

  „Já že jsem si to vymyslel? Tak to je síla. Člověk, co odkopne své dítě, ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu, pro mě nemá hodnotu. Já sám dobře vím, jak to bylo. Pokud někdo tvrdí něco jiného, je to smutné. Já si z toho hlavu ale nedělám,“ řekl nám Marek.

  „Byl jsem vyhozen, odešel jsem a postaral se po svém. Žiju přítomností a tím, co bude, a ne tím, co bylo,“ doplnil talentovaný kuchař. 

  Na další dotazy týkající se jeho minulosti vzkázal: „Já jsem přišel vařit, a ne řešit, co jsem udělal v minulosti. Chyby dělá každý, i já, poučil jsem se z nich, ale vážně to nehodlám rozebírat.“

  Marek (v bílém) je talentovaný kuchař.

  Ty, kteří o něm říkají, že si vymýšlí, Marek označil za závistivce a dodal, že „nemá žádnou matku“.

  I přestože to zpočátku vypadalo, že z něj nevypadne ani slovo, mladík se na téma své minulosti pěkně rozpovídal a odpovídal i na věci, na které se ho redakce Expresu původně neptala. 

  „Nikdy jsem nebyl oblíbený. Jestli jsem něco řekl špatně, tak jen v důsledku toho, že mi je minulost lhostejná, beru to jen jako část života, kdy jsem dospíval. Nikoho tu nebudu hanit, protože od toho tu jsou jiní,“ zakončil a odešel vařit.

  Markova matka Jana se snažila své jméno očistit tím, že napsala přímo jednomu z porotců soutěže, kterému chtěla odvyprávět celý příběh tak, jak ho vidí ona. Odpovědi se jí ale dosud nedostalo a místo toho sleduje, jak její syn údajně vymyšleným příběhem dojal mnoho lidských duší.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:26 středa 12. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   175
  • Tvl
   71
  • Haha
   40
  • Super
   39
  • Cože
   25
  • Sladký
   13

  ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

  Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

  Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz