Test Expresu: Poznáte, co je Magnum a co obyčejná zmrzlina za 9 korun? Na chuti určitě ne!

8. srpna 2016
Jedna ze zmrzlin s čokoládou a mandlemi je oblíbený Magnum za 35 korun. Ta druhá je také zalitá čokoládou a sypaná oříšky, ale stojí o více než dvacku míň. Která je lepší a jak se tyto dvě zmrzliny liší? Na první pohled jen cenou.

Máte už svůj tip? Že je nalevo víc mandlí a to znamená, že zmrzlina není šizená a jde určitě o dražší Magnum?

Chyba, nechali jste se ořechy napálit!

Ve skutečnosti je nalevo levnější ze zmrzlin. Stojí 8,90 Kč a prodává ji například český Lidl. Podívejme se ale na složení. Liší se nějak od Magnumu?

Gelatelli Almond

Cena: 8,90 Kč

Výrobek: Zmrzlina s rostlinným tukem s příchutí Bourbon-vanilky s polevou z mléčné čokolády (28 %) a s kousky mandlí (6 %)

Složení: odtučněné mléko, cukr, palmový a kokosový tuk, sladká syrovátka, kakaové máslo, kousky mandlí (6 %), glukózový sirup, kakaová hmota, sušené odstředěné mléko, sušené plnotučné mléko, máselný tuk, rostlinný extrakt (mrkev), emulgátory: mono- a diglyceridy mastných kyselin, polyglycerin-polyricinoleát, sójový lecitin; stabilizátory: karubin, guma guar; přírodní aroma bourbon-vanilky, mleté vanilkové lusky. Může obsahovat stopy arašídů a jiných suchých skořápkových plodů.

Složení levnějšího nanuku z Lidlu.

Složení levnějšího nanuku z Lidlu.

Výrobce: v Německu

Prodejce: Lidl

Co říká Expres.cz: Gelatelli Almond má na první pohled více mandlí. Chuť krému je ale téměř totožná, jako u zmrzliny Magnum. Mimochodem o tom svědčí i složení obou pochoutek.

Když si srovnáte složení obou zmrzlin, je prakticky u obou nanuků (oba 120 ml)...

Když si srovnáte složení obou zmrzlin, je prakticky u obou nanuků (oba 120 ml) totožné.

Magnum Almond

Cena: 34,90 Kč

Výrobek: Mražený krém s rostlinným tukem vanilkový v mléčné čokoládě (28 %) s mandlemi (5 %).

Složení: Odtučněné mléko, cukr, kakaové máslo, zahuštěná syrovátka, mandle, kokosový olej, sušené odtučněné mléko, glukózový sirup, máselný tuk, glukózo-fruktózový sirup, kakaová hmota, emulgátory (E471, E422, E476), stabilizátory (E410, E412, E407), kousky vanilkových lusků, aroma, barvivo (E160a). Stopy jiných ořechů a arašídů. Certifikováno Rainforest AllianceTM.

Složení nanuku Magnum.

Složení nanuku Magnum.

Výrobce: v EU

Prodejce: Unilever ČR spol s. r. o.

Co říká Expres.cz: Nanuk Magnum má na první pohled méně mandlí, je menší, ale zároveň o něco tlustější. Má nižší podíl tuku, než druhý výrobek. Mínusem je vyšší cena.

Když si srovnáte složení obou zmrzlin, je prakticky u obou nanuků (oba 120 ml)...

Když si srovnáte složení obou zmrzlin, je prakticky u obou nanuků (oba 120 ml) totožné.

Když si srovnáte složení obou zmrzlin, je prakticky u obou nanuků (oba 120 ml) totožné. Chuť je stejná jak u čokolády, tak u zmrzlého krému. Co je jiné, je jen obal a cena.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 6. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

  • 167
  • 42
  • 29
  • 29
  • 25
  • 23
Komentáře