Přejeme dobrou noc! 6 věcí, kterými si už dnes zlepšíte zítřejší spánek

Každou noc převalování v posteli, únava, a když konečně přijde spánek, budíte se rozlámaní a „přejetí“? Problémy se spaním má každý druhý dospělý, přitom ale stačí málo, a kvalita nočního odpočinku se může výrazně zvýšit. Jak na to?

1. Mějte plán na 24 hodin

Při plánování následujícího dne využijte všech 24 hodin s tím, že alespoň 8 hodin by mělo patřit spánku. Možná vám stačí 7, možná potřebujete 9, to byste měli vědět sami, 8 je ale standard. Pokuste se akční část dne dostat do 16 hodin.

Kvalitu spánku nepodceňujte. Naučíme vás, jak dlouho spát, abyste se probudili...

2. Zvykněte si na rutinu

Pokud mát děti nebo směny v práci v různé dny, může tohle být trochu těžké. I tak ale zkuste mít několik denních rituálů a zvyků, které opakujete každý den. Choďte spát každý den ve stejný čas a vás spánek se rázem zlepší.

Pomůže i netahat si práci a další problémy do postele.

3. Netahejte problémy do postele

Někdy je těžké naprosto vypnout, když člověk vleze do postele, ale zkuste to. Nedořešeným problémům, nedodělaným úkolům a dalším trablům se věnujte zásadně ve dne.

Video: 10 tipů, jak si zlepšit spánek

4. Cvičte a držte se zdravého životního stylu

Není, co dodat. Pohyb způsobí, že se vám bude rychleji usínat, lehká strava zase přispěje ke klidnému spánku.

5. Nejezte těžká jídla před spaním

Když se vrátíte domů o půlnoci a máte hlad jak vlk, těžko se odolává štangli salámu, co číhá v lednici. Před spaním byste ale jíst neměli minimálně dvě hodiny, tak to zkuste vydržet, nebo si dejte jen něco lehkého - třeba rajče, nebo suchar s žervé.

6. Před spaním nepijte a nekuřte

Záleží, kolik toho vypijete (a vykouříte). S opicí sice usnete rychle, je to ale spánek nekvalitní, ze kterého se buď budíte, nebo se během něj váš organismus neregeneruje.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:00 čtvrtek 17. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

  • 29
  • 18
  • 13
  • 13
  • 11
  • 10