jít naiDNES.cz

6 možných důvodů, proč mají dnešní matky roupy a vymýšlejí hlouposti

Při pohledu na snahy členky Kojící guerilly v čele s Kateřinou Olivovou opanovat (nejen) české banky a veřejné prostory právem na kojení to člověka nutí k zamyšlení, jestli dnešní maminky malých dětí tak trochu nepálí dobré bydlo. Výdobytky moderní doby, které jim řadu věcí v mnohém usnadňují, jako by se staly příčinou toho, že mají víc času na vymýšlení a následnou realizaci úplných hloupostí. Bez čeho se dnešní maminky miminek neobejdou? Bylo by snad lepší, kdyby se vrátily ke dřezu a valše?
Lukáš Vltavský   12:00
1/6

1.Jednorázové pleny

Není sporu o tom, že jsou náporem nejen na rodinnou peněženku, ale i na životní prostředí. Většina matek si však bez jednorázových plenek neumí první roky s dítětem představit, už kvůli pohodlí, které skýtají jim, ale hlavně jejich ratolestem.

Představa věčného praní špinavých látkových plen většinu maminek děsí, raději vydají z kapsy víc peněz za ty jednorázové. 

„Pokud jde o chození na nočník, dnes už víme, že rozhodující je dozrání nervové soustavy dítěte, k němuž dochází kolem druhého roku věku,“ říká dětský lékař Milan Kudyn, který uvádí, že za údajně dřívějším chozením na nočník předchozích generací vyrostlých na látkových plenkách stála především snaha matek, aby se jich děti co nejdříve zbavily, protože s nimi byla hrozná práce. 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 14. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  124
 • Trapas
  34
 • Cože
  23
 • Tvl
  22
 • Haha
  18
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat