jít naiDNES.cz

5 tipů na super víkendové koupání, za které nezaplatíte ani korunu!

Jezero Lhota | foto: Reprofoto Kudy z nudy

Léto ještě sice oficiálně nezačalo, i tak nás ale o tomto víkendu čekají tropy! Mnoho z vás preferuje místo předražených akvaparků spíše přírodní koupaliště, kde se nejenom skvěle opálíte, ale také ušetříte na vstupném! Připravili jsme pro vás pět tipů na fajn víkendovou koupačku, kde je vstup zdarma.

Pískovna Mlékojedy

Pískovna, která se nachází poblíž Neratovic, dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější koupaliště v Česku. Voda tam bývá krásně čistá a příjemně teplá. Opalovat se můžete jak na trávě, tak na písku.

Pro milovníky zábavy jsou k dispozici také beachvolejbalové kurty a různé vodní radovánky. Milovníci drinků si jistě oblíbí místní plážový bar. 

Beach Park Mlékojedy

Beach park Mlékojedy

Pejskaři zase uvítají, že si mohou zadovádět i se svými čtyřnohými miláčky. K dispozici je hlídané parkoviště, které stojí 50 korun na den.

Jezero Lhota

Zhruba dvacet kilometrů za Prahou se nachází obrovská vodní plocha, která se pyšní tak krásnými plážemi, že si budete připadat jako u moře! Navíc tam potkáte i mnoho nudistů.

Jezero Lhota

Jezero Lhota

Jezero Lhota se dlouhodobě pyšní teplou a čistou vodou.

K dispozici je velké parkoviště, kam se vejde zhruba 1500 automobilů. Na plážích jsou stánky s občerstvením a opět si můžete zahrát volejbal.

Jezero Milada

Asi pět kilometrů od města Ústí nad Labem se nachází velice oblíbené koupaliště, které dostalo své jméno po hlubinném dole a patří mezi největší jezera v Česku.

Jezero Milada

Jezero Milada

Voda je nebývale čistá, průhlednost je až několik metrů.

Vyzkoušet si můžete kromě koupání a rybaření také jachting či ostatní vodní sporty. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením, které najdete na krásné oblázkové pláži.

Přírodní koupaliště Harasov

Dvanáct kilometrů od Mělníka se nachází krásný rybník, který lemují pískovcové skály. Nachází se tam travnatý břeh a také dvě písčité pláže.

Přírodní koupaliště Harasov

Přírodní koupaliště Harasov

Jedlíci si jistě pochutnají na občerstvení v rybářské baště. Voda bývá trochu studenější, ale jistě oceníte její čistotu.

Vodní nádrž Brušperk

Přehrada nedaleko Frýdku-Místku byla postavena v 60. letech. Je tam dětské hřiště a také příjemná restaurace, která se jmenuje Na Přehradě.

Vodní nádrž Brušperk

Vodní nádrž Brušperk

Pláže jsou travnaté. Pokud se budete nudit, můžete si půjčit šlapadlo a proplout celou přehradu.

Fotogalerie

.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat