Jokerovy schody! Instagramem se šíří fenomén v podání fanoušků nového trháku

28. října 2019
Mnoho zajímavých míst se nachází po celém New Yorku, přesto teď turisté berou útokem hlavně nepopulární čtvrť Bronx. Důvod? Dokonalá scéna z dokonalého filmu Joker, kdy Joaquín Phoenix v roli populárního padoucha tancuje na schodech. Právě na tyto schody teď hromadně vyrážejí lidé, aby si tam pořídili fotku, třeba i v Jokerově převleku. A fotky to jsou velmi originální! Zábava filmových fanoušků ale nevoní místním.

Botanické zahrady, stadion Yankee Stadium nebo vyhlášená zoo, to jsou sice místní chlouby, jinak má ale newyorská čtvrť Bronx chmurnou pověst. Přesto je v uplynulých týdnech terčem davů, turisté ji berou útokem. 

Může za to film Joker, který aktuálně v kinech boří rekordy.

Právě na místním prudkém schodišti se totiž točila scéna, ve které Arthur Fleck, tedy zkrachovalý klaun, z něhož se Joker vyklube, tančí. A protože jde o bezpochyby nejvíce ikonickou scénu z celého filmu, staly se schody spojující 167. Weston Street s Anderson Avenue a Shakespeare Avenue jakýmsi poutním místem fanoušků.

Na místo proudí davy nadšenců, a to především proto, aby si tam pořídili fotografii na památku. Nejde ale o jen tak ledajaké fotografie! Někteří sice jen tak pro legraci zaujmou Jokerovu pózu, jiní neváhají přijít v dokonalém převleku a třeba si i zatančit.

Ze schodů v Bronxu se díky filmu Joker staly „Jokerovy schody“. Lidé se tam...

Někteří vypadají, jako by si Jokera mohli z fleku zahrát.

Ze schodů v Bronxu se díky filmu Joker staly „Jokerovy schody“. Lidé se tam...

Někteří si přijdou třeba i po vzoru Jokera zatancovat.

Byť vše vypadá sympaticky a úsměvně, spoustě lidí pozornost upřená na schody vadí. Jde hlavně o místní, kteří neváhají turistům třeba i vyhrožovat.

Ze schodů v Bronxu se díky filmu Joker staly „Jokerovy schody“. Lidé se tam...

Fanoušci se na Jokerových schodech jen střídají.

Někteří také nemohou překousnout, že se takové popularitě těší scéna doplněná písní Rock and Roll Part II od Garyho Glittera, zpěvák byl totiž v minulosti odsouzen za přechovávání dětské pornografie i za obtěžování nezletilých chlapců.

Ze schodů v Bronxu se díky filmu Joker staly „Jokerovy schody“. Lidé se tam...

Střídá se tu jeden fanoušek za druhým.

Na ty nejlepší kousky z „Jokerových schodů“ se podívejte v galerii.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:39 úterý 25. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • 48
  • 47
  • 46
  • 44
  • 44
  • 44
Komentáře