Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Už vás stačilo! Proč celebrity do profi boxu a MMA nepatří a všechny to jen otravuje?

  Nebylo už těch šaškáren dost? | foto: Koláž Expresu

  Jestli jste si koncem loňského roku upřímně oddechli, že už je konec šílenství okolo zápasu raperů Rytmuse a Marpa, máte smůlu. Organizace Oktagon MMA totiž jako jednu ze svých nových hvězd přivítala herce Jakuba Štáfka, který nedávno odboxoval své první utkání a překvapivě odešel jako vítěz. Nic proti tomu, že si celebrity oblíbily bojové sporty a snaží se je tímto způsobem propagovat, ale není to už trochu trapné divadlo, které nikoho nebaví a nejvíce jsou na tom vlastně biti ti, kteří doopravdy něco umí?

  Když se začátkem loňského roku objevila zpráva, že organizace XFN uspořádá zvláštní boxerský souboj dvou raperů, Rytmuse a Marpa, velká část lidí reagovala nadšeně. 

  Šlo o něco naprosto výjimečného, pro někoho až neuvěřitelného. Dvě celebrity, které na veřejnosti vystupují coby pořádní tvrďáci, si „rozbijí tlamy“ ve vyprodané pražské O2 aréně a ještě si můžete vsadit na to, kdo z nich dopadne hůř. Velice lákavá představa. 

  Postupem času se ale boxerský zápas dvou raperů pro většinu lidí stal tou absolutně nejotravnější událostí roku.

  Důvodů je hned několik.

  Otravné neodborné názory

  Například fakt, že kvůli předzápasovému šílenství se i z těch největších sportovních antitalentů, u nichž byl vždy zázrak, že se dovalili z domova do práce a nic se jim nestalo, během chvíle vyklubali ti nejerudovanější odborníci přes bojové sporty široko daleko.

  Každý tento expert ventiloval své názory jak na veřejnosti, tak na sociálních sítích a lidé, kterým jsou bojové sporty opravdu „šumafuk“ a nic na tom nechtějí měnit, byli denně nuceni poslouchat tyto „odborné prognózy“, až jim šla hlava kolem.

  Zní to neuvěřitelně, ale zápas Marpa s Rytmusem například rozebral i nejtlustší český youtuber FattyPillow, pro kterého bylo ještě nedávno slovo sport na seznamu zakázaných pojmů.

  Pravidelně se také objevovaly nové a nové rozhovory s jedním z aktérů, ze kterých jste se ale vůbec nic nedozvěděli, maximálně to, kolikrát denně Marpo s Rytmusem trénují a jestli chtějí vyhrát.

  Oba dva (překvapivě) říkali, že vyhrát chtějí a udělají pro to vše.

  Lžihvězdy z ringu, co to dělají z leknutí

  Všude byly k vidění též nepřehlédnutelné pozvánky na obří megaakci, kde sice vystoupí několik opravdu skvělých bojovníků, ale za hlavní hvězdy byl označován raper, co deset let nestál v ringu, a raper, který se snaží boxovat (spíše jen do pytle) zhruba dva roky.

  Prostě takové plivnutí do tváře všem profesionálním fighterům, kteří tvrdě dřou třeba i desítky let, opravdu něco umí, ale lidé jsou lákáni pouze na akci dvou hudebníků, kteří nakonec v ringu předvedli jen trapné divadlo.

  Rytmus od druhého kola vypadal, že už vůbec není schopen boje, a na Marpa se stále věšel. Slovenský drsňák působil, že si spíše přišel zatancovat ploužák než rozdávat „granáty“.

  Oproti tomu Marpo sice ukázal, že bojovat úplně nezapomněl, ale to, že Rytmuse po totální demolici v druhém kole nedokázal ukončit, znamená, že si buď neumí rozvrhnout své síly, anebo mu bylo Rytmuse líto a nechtěl ho znemožnit před celým národem. 

  Marpo se přiklání k první možnosti, což svědčí o tom, že k profesionálnímu fighterovi má v současné době daleko, když je pro něj problém ukončit zoufale bojujícího Rytmuse, který se chvílemi sotva udržel na nohou.

  Nebylo se čemu divit, že se během zápasu mnohokrát rozezněl ohlušující pískot. Fanouškům se takový zápas prostě nelíbil. Bylo to, jako by se v ringu sešel jeden poloprofesionál a čelil mu amatér, který chce mermomocí zápas dokončit a klidně se k poslednímu gongu „doobjímá“.

  Když už to vypadalo, že této taškařici bude definitivně konec, přišla další „rána“. 

  Marpo, který původně stejně jako Rytmus oznamoval, že se jednalo o výjimečnou akci a boxovat už nechce a nebude, na svém Facebooku nedávno naznačil, že ho čekají další zápasy. 

  Někteří fanoušci z toho měli radost, ale objevovalo se také dost názorů, že „jednou to stačilo“.

  A není sám, kdo tomuto kouzlu propadl. Jak už bylo výše uvedeno, konkurenční organizaci Oktagon MMA se upsal herec Jakub Štáfek, který si před časem odbyl premiéru v ringu.

  Namísto dřiny vás kvalifikuje seriál Ulice

  Vyhrál a řekl si, že by bylo fajn si vyzkoušet i MMA, což je extrémně náročný sport, kterému se ti nejlepší věnují dlouhé roky a podstoupí mnoho těžkých tréninků a zápasů, aby se vůbec dostali na takový turnaj, kam se Štáfek a další celebrity z řad bojovníků kvalifikují jen tím, že hrají v seriálu Ulice nebo zpívají populární písničky.

  Pro jednou to možná mělo šmrnc a dá se říct, že i význam. Ale dělat ze zápasů celebrit tradici je z pohledu promotérů špatně.

  Zaprvé nebude trvat dlouho a začnou být naštvaní ti opravdoví bojovníci, pro které není MMA či box jenom krátkodobý koníček, ale celý jejich život. Místo toho, aby oni byli hvězdami večera (což si zaslouží), hrají jen druhé housle hudebníkům a hercům, kteří jim po sportovní stránce nesahají ani po kotníky.

  Zadruhé už teď soptí skuteční fanoušci bojových sportů, podle nichž jde o lacinou šaškárnu, na kterou se už nechtějí dívat a navíc za to dávat nekřesťanské peníze, aby viděli v akci své oblíbené zápasníky, kteří jsou ještě k tomu upozaděni.

  Jakub Štáfek bude zápasit pod organizací Oktagon.

  Z pohledu celebrit jde ale o pochopitelný krok.

  Nejenže je to baví, ale také si zápasením slušně vydělají. Co se týče Marpa a Rytmuse, rapeři za vzájemný zápas vyinkasovali opravdu balík. 

  Marpo údajně tři miliony a Rytmus téměř dvakrát tolik. To, kolik za chystaný zápas s Peterem Benkem dostane Jakub Štáfek, se zatím neví.

  Zadarmo si ale „dát na budku“ jistě nenechá.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:27 středa 12. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   71
  • Super
   35
  • Tvl
   16
  • Haha
   13
  • Cože
   9
  • Sladký
   9
  Vybrali jsme pro vás

  Život ve slevě. Drahota vede mámu samoživitelku k zoufalým akcím

  Premium Davem lidí proplouvá nenápadná žena s červeným deštníkem v obnošené bundě. Očima skenuje výkladní skříně obchodů. Pak...

  Pavel Kolář: Naše mechanismy zajišťující přežití jsou deformovány blahobytem

  Premium Přisuzují se mu až zázračné schopnosti. Mnoha lidem totiž dokázal pomoci od zdravotních potíží. Ať už šlo o české...

  Manažer reprezentace exkluzivně: o konci trenérů a proč dostal funkci u záchodků

  Premium Byl první, kdo trenérům reprezentace už během října navrhl: „Neskončíme?“ Dopálila ho hořká atmosféra a nedůvěra...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

  jít naiDNES.cz