Spisovatelka sepsala 5 kroků, jak si dát na měsíc pauzu od alkoholu

Za volant na Neratovicku usedla řidička povzbzuzena alkoholem. | foto: Profimedia.cz

Máte rádi popíjení alkoholických nápojů a hospoda je jako váš obývák? Možná, že byste si potřebovali dát od pití alespoň na nějakou dobu pauzu. Britka Helen Foster má s „alkoholickými pauzami“ bohaté zkušenosti, a tak se rozhodla o nich napsat knihu. Toto jsou její rady, jak vytrvat a zlozvyku se zbavit!

Helen Foster má bohaté zkušenosti s tím, jaké to je, dát si pauzu od alkoholu. Zažila to v životě několikrát, ať už kvůli dietě, přípravě na sportovní soutěž, nebo ze zdravotních důvodů. A protože usoudila, že by její rady, jak na to, mohly ledaskomu pomoci, napsala o tom dokonce knihu „Jak přestat pít (Na měsíc)“. Toto jsou její nejlepší rady!

1.Předstírejte pití!

Každý, kdo se někdy pokoušel abstinovat, nejspíš ví, že největší pokušení nepředstavují regály plné piva v supermarketu, ale přátelé, kteří vás neustále popichují, abyste si s nimi „alespoň skleničku“ dali. Helen proto doporučuje si předem do láhve od šampaňského připravit jakýkoli šumivý nápoj, který na pohled připomíná víno, a pití prostě předstírat. Jedná se o starý trik barmanů, které štamgasti neustále zvou na panáka, přestože potřebují zůstat střízliví, aby mohli pracovat. Budete se divit, ale vážně to funguje!

Pokud je vám po láhvi vína špatně, možná že jste jí otevřeli příliš brzo.

Pokud je vám po láhvi vína špatně, možná že jste jí otevřeli příliš brzo.

2.Plánujte předem!

Lidé často pijí nikoli proto, že chtějí, ale protože nabídka nealko nápojů v podnicích je natolik tristní, že si raději objednají léty ověřenou vychlazenou Plzeň. Podívejte se předem na nápojový lístek a vyberte si předem vhodnou alternativu, například džus, nealko drink nebo perlivý nápoj. Abyste dodrželi předchozí radu, požádejte obsluhu, aby vám k tomu donesla prázdnou vinnou sklenici!

3.Připravte si záchranu!

Některé společenské události, jako například pracovní večírky, pití předpokládají, ba přímo vyžadují. V nabídce často není nic jiného než víno. V tom případě si objednejte pokaždé střik a po třech sklenkách jděte domů. Pokud to nejde a očekává se od vás popíjení panáků, mějte připravený buď tekutý citronek, jaký se používá při pečení, nebo bezový sirup, který nenápadně nalijete do prázdné sklenky na onoho frťana. Vyhnete se tak mnoha nepříjemným otázkám!

Renner vypil panáka irské whiskey.

Renner vypil panáka irské whiskey.

4.Uvědomte si, proč pijete!

Pokud chcete abstinovat, může vám pomoci, pokud si uvědomíte, co vám pití vlastně dává. Většina lidí totiž nepije proto, že by se jim líbilo mít v krvi alkohol. Pro někoho je důvodem to, že v hospodě potká přátele, nebo je to pro něj spouštěč, po kterém se dokáže lépe bavit, nebo mu připadá, že čas ubíhá rychleji. Většiny těchto věcí se ale dá dosáhnout i bez alkoholu a právě to vám může velmi pomoci.

5.Barmanovi je to jedno!

Najdou se i lidé, kteří pijí, protože je jim trapné neustále na baru žádat o nealko. Barmanovi je to ale úplně jedno, naopak bude možná rád, že musí dohlížet na o jednoho opilého člověka méně. Kromě toho je nealko dražší, takže se mu to vyplatí. Nestyďte se za svůj džus!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:13 pátek 22. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Trapas
  9
 • Sladký
  7
 • Haha
  4
 • Cože
  4
 • Tvl
  4
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat