V Indii je pohlavní styk se stejným pohlavím ještě stále trestným činem. Ty, kteří se ke svojí homosexualitě přiznají, většinou čeká peklo. Rodina se jich velmi často vzdá a v některých případech je i vydědí.
„Chci jim pomoci a ochránit je před smrtí, sebevraždou či depresemi,“ říká princ Manvendra Singh Gohil pro britský deník Independent.
Princ dále dodává, že velkým problémem LGBT komunity je v Indii bezdomovectví. „Indové jsou často velmi vázaní na své rodiče a nejsou schopni žít bez nich. Když je pak vyhodí z domu, neví kam jít, a skončí obvykle na ulici.“
I dvaapadesátiletý princ Manvendra Singh Gohil svoji homosexualitu dlouho skrýval. Dokonce se v roce 1991 oženil, manželství však zůstalo nenaplněno a brzy následoval rozvod. O deset let později se psychicky zhroutil a pravdu o své orientaci oznámil rodičům. Ti se snažili celou věc ututlat, a dokonce ho poslali na léčení k různým „spiritualistům“.
Nakonec se princ rozhodl zprávu oznámit veřejnosti. Následovalo pobouření části obyvatelstva, které se začalo domáhat jeho sesazení a společenské izolace. I rodiče na krátko podlehli tlaku okolí a svého syna zbavili titulu a vydědili ho. Své rozhodnutí však nakonec vzali zpátky.
Rokokový růžový palác stojí státě Gudžarát v západní Indii. Budou se tam pořádat vzdělávací semináře i kurzy pro rodiče homosexuálů, aby se naučili přijmout sexuální orientaci svých dětí.
Fotogalerie |