Bála jsem se o život a čekala na smrt, chtěla jsem se zabít, říká česká Barbie

Tak tohle je česká Barbie Gabriel Jiráčková. | foto: Facebook/Gabriel Jiráčková

Při pohledu na Gabriel Jiráčkovou (19), která je známá coby první živá Barbie v Česku, si nejspíše řeknete, že ta holka má život jako z pohádky. Splnil se jí sen. Vypadá tak, jak vždy chtěla, lidé se za ní všude otáčejí a peníze si vydělává svým nevšedním zjevem. Jenže není vše tak, jak to na první pohled vypadá. Gabriel má pořádné jizvy na duši. V mládí totiž čelila drsné šikaně. Došlo to dokonce tak daleko, že přemýšlela o sebevraždě.

Gabriel Jiráčková před časem na sociální síti upozornila na to, že měla dost těžké dětství. I přestože dříve vypadala jako normální děvče, byla denně šikanována.

Teď se Jiráčková, která si též říká Lolo Ta Bella, rozpovídala více a popsala své každodenní útrapy. „Šlo o sedmiletou psychickou i fyzickou šikanu, bylo to každý den v kuse,“ řekla Gabriel v rozhovoru pro web Koule.cz.

„Bála jsem se o život. Bála jsem se, co kdy přiletí, kdy mě kdo shodí ze schodů. Házeli mi nůžky proti obličeji, bylo to opravdu drsné,“ pokračovala Gabriel ve vzpomínkách na chvíle svého dětství.

„Čekala jsem, kdy bude můj konečný den. Měla jsem kamarádku, která zažívala něco podobného. Shodili ji ze schodů a byla měsíc v kómatu. Čekala jsem, kdy se stane něco podobného mně,“ řekla dále a přiznala, že v jednu chvíli přemýšlela o sebevraždě. „Došlo to do takové fáze, že než abych čekala, až mi někdo něco takového udělá a já třeba zemřu, tak ten život raději ukončím sama,“ vypráví.

Podle Jiráčkové je důvodem šikany fakt, že se už v dětství odlišovala od ostatních školáků.

„Mluví se o tom, že šikanováni jsou třeba ti, kteří jsou chudí, mají vzhledový defekt nebo třeba zapáchají. Nemluví se ale o tom, že jsou šikanováni i ti, kteří se věnují umělecké činnosti. Já jsem jezdila na zpěv, na herectví a vyhrávala jsem soutěže. Od psychologa jsem měla potvrzené, že jsem o pět až deset let rozumově starší, takže jsem měla jiné zájmy a jednala jsem jinak,“ vyjádřila svůj názor Jiráčková.

Šikanu učitelé prý tehdy neřešili. Podle Gabriel byli toho názoru, že pokud jsou všichni proti jednomu, je chyba v tom daném člověku. Gabriel tak zkusila přejít na jinou školu, ale ani tam se nedočkala klidu. Ve třinácti letech se proto rozhodla pro domácí vzdělávání, které jí dle jejích slov zachránilo život.

Gabriel Jiráčková se teď snaží o svých útrapách na základní škole mluvit co možná nejvíce a upozorňovat na problém dětské šikany. Těm, kteří jsou šikanováni, chce ukázat, že domácí vzdělávání je možnost, jak se svých trapičů nadobro zbavit.

Fotogalerie

Komentáře