Velký test čínských instantních polévek: Vyplatí se připlatit si?

Expres testoval čínské a vietnamské instantní polévky. Která byla nejlepší? | foto: Kateřina Horáková, Expres.cz

Instantní asijské polévky - zachránci mnoha hladových životů. Po rychlém občerstvení za pár korun občas sáhne každý z nás. Liší se nějak kvalita a chuť jednotlivých polévek podle ceny? Expres vyzkoušel kuřecí příchuť od různých výrobců. Výsledek vás překvapí.

Testované instantní čínské polévky mají jednu věc společnou: až na jednu, s přimhouřením oka dvě výjimky měly všechny téměř totožnou chuť umělého „kuřete“. Ale to se u nich tak nějak očekávalo.

Právě proto jsme se v testu více zaměřili na cenu a na obsah jednotlivých sáčků. Zajímalo nás, jestli když jsou chuťově polévky skoro stejné, stojí za to si připlatit a místo té nejlevnější za pár korun pořídit třeba tu za pětadvacet. Jak to dopadlo?

1.Oh! Ricey Pho Gá v mističce

Oh! Ricey Pho Gá v mističce za 25 korun.

Pho Gá je kuřecí obdoba známé vietnamské polévky Pho Bo. Instantní „phóčko“ od Oh! Ricey v mističce stojí 25 korun a je celkem slušné. Obsahuje velkou dávku sojového „masa“, placaté nudle a chemicky chutná jen trochu. Na kocovinu můžeme klidně doporučit, a to i vegetariánům.

Oh! Ricey Pho Gá v mističce po vybalení ingrediencí.
Oh! Ricey Pho Gá v mističce připravena k jídlu.

2.Oh! Ricey Pho Gá v sáčku

Oh! Ricey Pho Gá v pytlíčku.

Lacinější varianta téhož se prodává v sáčku a vyjde na 17 korun. Po rozbalení je na první pohled jasné, že těch 8 korun rozdílu nedělá jen obal. Oh! Ricey Pho Gá v sáčku už si na nic nehraje, maso v něm nahrazují podivné minikuličky sóji bez chuti. Za nás nic moc, ale pořád to nebylo to nejhorší.

Oh! Ricey Pho Gá v pytlíčku po rozbalení ingrediencí.
Oh! Ricey Pho Gá v pytlíčku připravena k jídlu. Nic moc.

3.Absolutní vítěz - Hoáng Gia Pho Gá

Hoáng Gia Pho Gá, jednoznačný vítěz.

Tak tahle polévka nás totálně dostala. Za 25 korun dostanete 120 g opravdového instantního zázraku. Ona polévková příchuť tu totiž není v prášku - je tekutá a obsahuje skutečné maso. Ne sojové - skutečné. Pravda, jde o 4 - 5 kousků, ale i tak, paráda. A chuťově tahle polévka jako jediná nepřipomíná plastový výlisek. Problém je, že tuhle značku seženete málokde. Určitě ale v Sapě a ve větších večerkách.

Hoáng Gia Pho Gá po vybalení ingrediencí. Ano, to jsou kousky opravdového masa.
Hoáng Gia Pho Gá připravená k servírování.

4.Mi Láu Thá

Mi Lau Thá.

Přesouváme se z kategorie Pho Gá do kategorie Obyčejná kuřecí nudlová polévka. Asi nejlepší volbou je běžně dostupná Mi Láu Thá za 12 korun. Neoslní, ani neurazí.

Mi Lau Thá po vybalení přísad.
Mi Lau Thá připravená k servírování.

5.Mi Kim Chi

Mí Kim Chi.

V podstatě totéž - i za stejnou cenu - je kuřecí Mi Kim Chi. Oceňujeme, že má jako bonus zvlášť v pytlíčku chilli pro ty, kteří to mají rádi ostřejší.

Mí Kim Chi po vybalení ingrediencí.
Mí Kim Chi připraveno ke snězení.

6.Nudle MAMA

MAMA.

Upřímně doufáme, že MAMA má nějaký speciální význam, protože jako od maminky tohle jídlo skutečně není. O stupínek horší, než předchozí dvě polévky a taky o dvě koruny levnější - seženete ji za 10.

Nudle MAMA po vybalení ingrediencí.
Nudle MAMA možno servírovat takto.

7.Největší propadák - MISUP

MISUP, největší propadák za 8 korun.

Stoprocentně nejhorší jsou nudle MISUP za pouhých 8 korun. Myslíme, že v tomhle případě nahradí fotografie tisíc slov...

MISUP je opravdu zoufalou rychlovkou.
MISUP připravena ke konzumaci... Nebo raději ne.

Takže, jaký je verdikt?

I u instantních polévek se zkrátka vyplatí přihodit pár korun navíc. Nikdy to sice nebude jako z restaurace, ale na zahnání akutního hladu to může být ideální, pokud zvolíte ty správné.

Pokud vás blíže zajímají výživové hodnoty jednotlivých polévek, mrkněte do galerie.

Instantní asijské polévky jsou spolehlivou rychlovkou na zahnání hladu.

Shora po směru hodinových ručiček: Hoáng Gia, vítěz testu; nudle MAMA; Mi Lau Thá; MISUP, totální loser a Oh! Ricey Pho Gá v mističce.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:36 24. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  141
 • Tvl
  35
 • Trapas
  25
 • Haha
  22
 • Cože
  20
 • Sladký
  19
Komentáře