jít naiDNES.cz

6 celebrit, které vytáhly do politiky. Proč si myslí, že zrovna ony spasí Česko?

Textař, baleťák, saxofonista. Které hvězdy chtějí do politiky? | foto: koláž Expres

Jsou slavní, (více či méně, ale stále) bohatí, společnost k nim vzhlíží. Ale něco, něco jim chybí... Už víme, moc! Poslední dobou se mezi českými celebritami rozmáhá takový nešvar. Mají tendence stávat se senátory, kandidovat do zastupitelstev nebo dokonce na prezidenta a chtějí tak, někteří na stará kolena, spasit své milované Česko. Letos útočí tito ostrostřelci.

1.Textař (a taky milionář) Michal Horáček

Dost možná budoucí pan prezident: milionář, skladatel a textař se o to minimálně chce pokusit. Tedy, chce - okolnosti ho k tomu donutily. Moc šancí mu ale nedáváme.

Jak by Česko vypadalo, kdyby byl prezidentem Michal Horáček?

Na kontě má spoustu peněz, mladou ženu po boku a s Havlem se taky kamarádil. Takového člověka si národ, co volil Zemana, na Hrad nikdy nepustí.

2.Saxofonista Felix Slováček

Záletný saxofonista a manžel Dády Patrasové chce letos na podzim také do politiky. Felix Slováček by měl kandidovat do Senátu za Stranu soukromníků České republiky.

Oslavy se účastnil i saxofonista Felix Slováček.

„Teď nemohu ani naznačovat. Zatím jsem v politice nic nedělal, takže na otázky budu schopen odpovědět až později,“ řekl hudebník na začátku května Lidovým novinám. Podle našich informací do své kandidatury vnese světlo na konci měsíce.

3.Zpěvák Jan Kalousek

Má stejné jméno, jako ostřílený politický matador, Jan Kalousek ale v tomto rajónu nepůsobí tak dlouho, jako protřelý Miroslav. Teprve v roce 2010 kandidoval jako nezávislý kandidát na kandidátce ODS na pozici zastupitele Hlavního města Prahy.

Jan Kalousek s maminkou.

Po roce 2014 si dal dlouhou pauza a stáhl se. Na začátku letošního roku oznámil umělecký comeback, třeba je to ale jenom zástěrka a vrátí se do politiky.

4.Baleťák Vlastimil Harapes

Kandidaturu hrdě přijal a oznámil taneční mistr Vlastimil Harapes. Do Senátu se chystá jít za hnutí ANO. Proč? Tanečníkovi bude letos už 70 let. Možná proto si na klidné stáří hledá nové pole působnosti.

Harapes s Martou Vančurovou.

Nabídka k Harapesovi přišla od ministra obrany Martina Stropnického, který má mimochodem vzdělání z DAMU a původně byl hercem. Není to poprvé, co právě on do politiky tlačí své blízké...

5.Syn slavných rodičů Matěj Stropnický

Pověstný svou touhou pomáhat studentům, sluníčkářům a chudým a neméně známý pro svůj speciální knír. To je Matěj Stropnický, dříve hlavní hvězda snímku Máj, dnes předseda Strany zelených a zastupitel Prahy 3.

Matěj Stropnický na sjezdu Strany zelených.

Jeho zářná kariéra stoupá vzhůru, bohužel jí podráží nohy jeho přiblbé výroky. Navíc, na levicového aktivistu si nemůže hrát věčně. Ale ono se pak najde zase něco jiného!

6.Herečka Veronika Žilková

A kruh se uzavírá: Veronika Stropnická, populární herečka, manželka ministra a macecha Matěje, se před časem také rozhodla, že bude politicky konat.

Veronika Žilková se usmívá, i když má hlavu plnou starostí.

V komunálních volbách v říjnu 2014 kandidovala v Praze Suchdole za hnutí ANO a byla zvolena do obecního zastupitelstva. Za tuto pozici dostává jen poměrně malou finanční kompenzaci, a tak jí věříme, že chce fakt něco dělat. Nebo že by toužila po novém tématu pro konverzaci u nedělního rodinného oběda?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 čtvrtek 15. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  22
 • Trapas
  18
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  7
Komentáře