jít naiDNES.cz

5 bytů, které pořídíte za cenu ojeté fabie: A pak že je bydlení v Česku drahé

Že jsou byty v Česku drahé? To není tak úplně pravda. Najde se mnoho míst, kde vám na jejich koupi bude stačit pár stovek tisíc. | foto: Koláž Expres.cz

1.Janov u Litvínova

Místní část severočeského Litvínova, německy Johnsdorf, se nachází v podhůří Krušných hor, a je proto ideálním místem pro ty, kdo rádi vyrážejí na výlety do přírody. Bude se hodit i pro všechny, kdo rádi pracují v Německu a z letiště v Berlíně nebo Drážďanech létají na exotickou dovolenou. Tu si vzhledem k ceně bytů v regionu budete moct dovolit i třikrát ročně.

4+1 za 149 tisíc a po rekonstrukci? Ano, je to možné! Jen se musíte přestěhovat...

4 + 1 za 149 tisíc korun a po rekonstrukci? Ano, je to možné! Jen se musíte přestěhovat do Litvínova.

Přimhouříte-li oko nad některými sousedy, kteří nesdílejí váš smysl pro pořádek a dodržování pravidel (vlastnických práv), bude vám odměnou krásný byt 3 + 1 o třech světnicích, se sklepem a lodžií. Jako bonus jsou pak plastová okna i s kličkami, takže větrání ani v letních měsících není problém.

A cena? Víc než lidová! Za 3 + 1 o rozloze 68 metrů čtverečních zaplatíte 135 tisíc korun. I ojetá Škoda Fabia vás vyjde dráž...

2.Krupka u Teplic, Jirkov

Zatímco v lázeňském městě Teplice ceny bytů šplhají strmě vzhůru, v okolí stále ještě najdete bydlení za pakatel. Není to  úplně v činžovním domě nedaleko centra jako v okresním městě, zato vám zbyde hodně peněz na jeho zvelebení. 

Krupka nemá nejlepší pověst, ta ale vznikla jen proto, že lidé z Teplic místním závidí nízké pořizovací náklady za bydlení a taky poklidný život v regionu, stranou ruchu velkého města. I když o zábavu tu budete mít postaráno tak jako tak.

Do centra lázeňského letoviska je to ani ne pět kilometrů, takže je to, jako byste bydleli na sídlišti na Chodově nebo Černém Mostě a dojížděli do centra Prahy za prací. V metropoli jste navíc z Krupky za hodinu.

A teď to nejlepší. Pěkný byt 3 + 1 s bezmála sedmdesátimetrovou rozlohou, navíc po rekonstrukci, z vašeho účtu ukrojí směšných 120 tisíc korun. Na to si ani nemusíte brát hypotéku. Stačí si pár měsíců utáhnout opasek a těšit se z nového bydlení v lůně přírody.

Podobně je na tom i Jirkov, který leží mezi Mostem a Chomutovem.

3.Obrnice

Není žádným uměním a příkladem hodným následování se nastěhovat do načinčané novostavby na kraji Brna nebo do prvorepublikového bytu v Praze-Bubenči. Najít kouzlo bydlení třeba v Obrnicích, to je teprve něco!

Na dohled máte sídliště Chanov, které skýtá netušené investiční možnosti například v souvislosti s pronájmem nemovitostí, další výhodou je, že auto tu není třeba. 

Koupelna v bytě v Obrnicích zažila už lepší časy. Co šlo odmontovat, zmizelo ve...

Koupelna v bytě v Obrnicích zažila už lepší časy. Co šlo odmontovat, zmizelo ve sběrně kovů nebo v zastavárně.

Pod domem staví vlak, což oceníte zejména v momentě, kdy se vaše auto zalíbí sousedům. Mezi známými budete za hrdinu, stanete se hvězdou každé oslavy. Vaše historky o sousedech zaručeně pobaví. 

Už balíte kufry? Pokud máte zbytečných 159 tisíc korun, 3 + 1 a 56 metrů čtverečních mohou být vaše. Navíc s pocitem, že si hodně věcí můžete udělat a opravit po svém. V tomto ohledu předchozí rezidenti odvedli a odmontovali kus práce.

4.Karviná

Místo, kterému vzdala hold i kapela Yo Yo Band, je mezi českými a moravskými městy tak trochu popelkou. A to nejen proto, že tu prach a saze v sezoně zbarví ovzduší do módních šedavých tónů.

Zlí jazykové tvrdí, že se tu nebydlí zrovna dobře. Není to tak úplně pravda, život je přece jen otázkou priorit. Pokud fandíte panelu, varnám pervitinu a drobné kriminalitě, budete se tady cítit jako ryba ve vodě. 

I v Karviné se dá bydlet velmi slušně a za směšné peníze.

I v Karviné se dá bydlet velmi slušně a za směšné peníze.

Místní to mají kousek do Polska, kde se výborně nakupuje, výhodně tu nevyjdou jen léky na výrobu již zmíněné české speciality, kterou si hodně oblíbili školáci v nedaleké Orlové. Za babku pořídíte i potraviny a oblečení. Na bydlení v Brně, Plzni nebo Praze už si ani nevzpomenete!

Tam v Karviné stojí byty po rekonstrukci tolik jako vytuněný model Škody Fabia nebo Rapid. Třípokojový byt v ulici Borovského, tedy na dobré literární adrese, bude váš za 510 tisíc korun.

5.Most

Poté, co Česká televize uvedla komediální seriál Most!, letí ceny nemovitostí vzhůru. Zájem o dříve opomíjené severočeské město, které muselo ustoupit těžbě hnědého uhlí, aby ho nahradila betonová džungle, raketově roste. 

Investovat se tu proto určitě vyplatí. V Praze jste za hodinu a půl, do Drážďan je to zhruba stejně, navíc se vám otevírají možnosti výletů do Českého středohoří, Krušných nebo Doupovských hor, na svazích kolem Mostu zraje vinná réva, ze které ve vyrábí košer vína, co víc si přát.

Menší 3 + 1 po rekonstrukci na dobré adrese pořídíte ani ne za půl milionu korun. Stále váháte?

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 14. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  116
 • Trapas
  44
 • Super
  32
 • Tvl
  19
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
Komentáře