jít naiDNES.cz
Česká republika a rozvojová země? 10 důvodů, proč je to holý nesmysl
Ladislav Hrejzek Expres.cz
Štěpán Karlesz Expres.cz
  21:23
3/11

3.Víme, kdy nám jezdí autobusy

Na hromadnou dopravu často nadáváme a někdy i oprávněně. Buďme ale rádi za to, co máme! Například studenti žijící v Praze si za 130 korun měsíčně mohou díky Lítačce jezdit metrem, tramvají i autobusem, jak se jim zachce. 

Pražské metro

Pražské metro

Spoje jsou přehledně napsané na tabuli na zastávce nebo k nalezení na internetu. Výhodou také je, že do cílové destinace se lidé mohou dostat několika různými způsoby.

Pokud se navíc nejedná o nějakou výjimečnou situaci, je ve vozidlech hromadné dopravy celkem pohodlí, alespoň oproti tomu, co zažijete v hromadné dopravě v rozvojových zemích.

V Česku víme, kdy nám jezdí autobusy.

V Česku víme, kdy nám jezdí autobusy.

Jestli jste někdy byli například v Tunisku či Egyptě, pak jistě dobře víte, že často ani neexistují žádné rozpisy, kdy autobus jezdí. Musíte se zeptat náhodného kolemjdoucího a ten vám řekne, že autobus jezdí každou půlhodinu. 

Klidně můžete čekat na zastávce, která ani není nijak označena, hodinu a nic nepřijede, protože je třeba zrovna přestávka na oběd nebo se autobusákovi zachtělo se osvěžit v moři. Něco takového by se v České republice nestalo. 

Zde když přijede autobus o pár minut později, sice vyšilujeme, že to nestihneme do práce a šéf bude naštvaný, ale pravda je, že autobus či jiný dopravní prostředek meškal z naprosto pochopitelných důvodů, například kvůli dopravní nehodě.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:23 27. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  25
 • Trapas
  17
 • Tvl
  14
 • Haha
  12
 • Cože
  12
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat