jít naiDNES.cz

Zbrusu nový apartmán za mega? Není problém, v Bulharsku jich nabízejí spousty!

V Bulharsku jsou nemovitosti za babku. I ty nové. Pořídíte je už od 1,2 milionu korun. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

Nebaví vás ceny nemovitostí, které v Česku lámou rekordy a i krabice od bot vás vyjde na tři mega? Poohlédněte se jinde, ono je hezky i jinde a například v Bulharsku je i o poznání levněji. Nový byt 3 + 1 u moře, v komplexu se dvěma bazény, pořídíte za 1,3 milionu. Letadlem jste tu za dvě hodiny, což je o poznání dřív, než když vyjedete autem z Prahy do Brna.

Burgas, Ikantalaka, Carevo a mnohá další bulharská letoviska jsou jako stvořená pro vaši investici. Vykašlete se na předražené nemovitosti v Praze a dalších velkých českých městech a poohlédněte se jinde v Evropě.

Za 1,3 milionu můžete mít nové 3 + 1 v komplexu v obci Ikantalaka, jen 45 kilometrů od letiště ve Varně, kam v sezoně létají každý den spoje z Prahy nebo Brna a Ostravy.

Součástí komplexu, ve kterém naleznete byty a apartmány s rozlohou od 73 m2 až po 107 m2, je restaurace, lobby bar, dva venkovní bazény s minerální vodou, SPA, podzemní parkoviště a recepce. 

V okolí naleznete kromě golfových hřišť mnoho možností rekreace od tradiční rodinné dovolené až po specializovanou turistiku jako pozorování a natáčení ptáků, rostlin, delfínů, rybolov, lov zvěře a bahenní lázně.

Nedaleko odsud se nacházejí největší letoviska na pobřeží Bulharska jako Albena, Zlaté písky a Sv. Konstantin a Helena. 

Pokud netrváte na 3 + 1, lze v nabídce realitních kanceláří najít i menší a levnější kousky, které pořídíte i za 800 tisíc korun.

Při koupi je pak nutné počítat s daní z převodu, která činí 3 % z ceny nemovitosti, poplatky za notáře a právní služby a tlumočníka. 

Roční daň z nemovitosti se pohybuje kolem 0,1 % z kupní ceny nemovitosti. Finanční úřad může daň z nemovitosti vyměřit na základě daňového ocenění provedeným daňovým odhadcem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:54 29. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  37
 • Trapas
  27
 • Haha
  24
 • Sladký
  23
 • Tvl
  22
 • Cože
  19
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat