jít naiDNES.cz

Česko, země paradoxů: Pirát silnic chytá druhého aneb kamery s antiradary v akci

Kamera se často hodí, zejména v případě jízdy mimo zákon. A té je člověk v Česku svědkem dnes a denně. Některé mají i GPS a umí najít radary... | foto: Koláž Expres.cz

I když Češi zvonili v listopadu 1989 svazky klíčů kvůli svobodě, stále častěji sami volají po její ztrátě. Není divu. Zdaleka ne každý se chová a jedná příkladně, záznamy kamer jsou častým pomocníkem policejních složek. Zářným příkladem budiž nejen ulice měst, které jsou stále častěji monitorovány, ale i silnice. Faktem je, že i se kamery často hodí. A ještě lépe ty s detekcí radarů!

Stále více řidičů si do svého plechového miláčka pořizuje kamerový systém. V rámci bezpečnosti a pro případ, že by se na silnici něco stalo, což je dnes a denně. Člověk nikdy neví. A když je navíc profesionální řidič a potřebuje uhájit svou profesní čest, vyhnout se trestu a dál vydělávat peníze, je často nutné se bránit. Není divu, že jdou kamery na dračku.

„Kamera je vybavena GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu,“ lákají ke koupi prodejci, kteří si mnou ruce. Zájemci stále častěji sahají po dražších kouscích, které jsou nadupané funkcemi.

„Díky funkci GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Kamera umožňuje aktivovat funkci, která vás bude upozorňovat na překročení zadané rychlosti a disponuje i detekcí radarů a úsekových měření,“ píše se dále ve specifikaci jedné z dražších kamer.

To je docela vtipný moment. Člověk si pořídí kameru, aby „potíral zlořády za volantem“, a sám se bude řítit silnicemi jako Niki Lauda. Není to trochu postavené na hlavu? 

Je. Jsme v Česku. Tady všichni mohou všechno. A nikdo nic. Všichni mají svá práva. Zejména ti, komu jsou ukradená práva druhých, protože heslem dneška je „Po mně potopa“. Navíc dokud takové kamery nezakážou, bude se jezdit jako s větrem o závod a ještě může uvědomělý řidič někoho natočit a pak udat...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:32 13. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Tvl
  15
 • Haha
  13
 • Cože
  12
 • Sladký
  12
 • Trapas
  11
Komentáře