Assassin’s Creed jde do kin: Čím fascinuje temný příběh, co dal volnost celé generaci hráčů?

Do kin se chystá filmová adaptace jedné z nejslavnějších PC her: Assassin’s Creed. | foto: koláž Expres

29. prosince bude mít v českých kinech premiérů fantaskní film Assassin’s Creed. Snímek, ve kterém uvidíme Michaela Fassbendera či Marion Cotillard, vznikl na motivy jedné z nejpopulárnějších počítačových her. Kolem čeho se příběh točí a čím si hra získala zástupy fanoušků?

Inovativní, odvážný, cool, posouvající tzv. open world gaming na novou úroveň; takový byl podle fanoušků první díl hry Assassin’s Creed, který vyšel v roce 2007. Získal si takovou základnu příznivců, že následovalo ještě 8 dílů a na konci prosince uvidíme dokonce hrané celovečerní filmové zpracování.

Příznivci hry se filmové adaptace dost obávají.

Příznivci hry se filmové adaptace dost obávají.

Hlavní postavu, Calluma Lynche, která se posléze napojí na svého předka Aguilara de Nerhu, ztvárnil Michael Fassbender. Děj se točí kolem hledání posvátného Jablka Ráje, ústředním motivem je však nikdy nekončící souboj mezi cvičenými a spravedlivými asasíny a proradnými templáři, kteří ovládají svět.

Zápletka jak z knihy Dana Browna je ve hře obohacena o přítomnost skutečných historických postav a velkou věrnost prostředí, ve kterém se děj konkrétního dílu odehrává. „Když jsem byl v Benátkách, všímal jsem si, že budovy přesně odpovídají tomu, jak jsem si je pamatoval ze hry,“ popsal jeden z fanoušků hry.

Assassin’s Creed byl od začátku pro hráče zásadní totiž hlavně proto, že umožňoval naprosto volný pohyb po herním světě. To znamená, že člověk nemusel tupě plnit hlavní úkoly a dostal se jen tam, kam potřeboval.

Hry si zamilovaly zástupy fanoušků, a to zejména díky perfektní volnosti.

Hry si zamilovaly zástupy fanoušků, a to zejména díky perfektní volnosti pohybu.

Mohl si zkrátka s postavou v cool oblečku vesele šplhat a skákat po střechách třeba historického Říma a prozkoumat zákoutí Florencie či Londýna. A když už došlo na zabíjení, i způsob, jakým to provedl, si směl zvolit.

V jednom z novějších dílů tvůrci přidali možnost mít vlastní loď, na které se dalo proplout celým Karibikem. „Někdy mi to zabralo i tři, čtyři hodiny, ale bavilo mě to neskutečně,“ vzpomíná jeden z hráčů. Oceňuje i smysl tvůrců hry pro detaily; všichni asasíni mají například usekané prsteníčky, a to kvůli speciálním vyjížděcím dýkám.

Z chystaného filmu má ale trochu obavy. Každý díl hry se odehrával v jiné historické době a i když usměrňování templářů trvá, i příběhy se mění. Z traileru ale prý nedokáže odhadnout, z kterého dílu přesně filmaři vycházeli. „Už v tom traileru vidím, že tam bude hrozně moc chyb. No, moc od toho nečekám,“ uzavřel skepticky.

Assassin’s Creed má premiéru 29. prosince.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 26. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Haha
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  6
Komentáře