Nejbizarnější fobie dneška: Novinka od Applu iPhone 11 Pro vyvolává strach z děr

17. září 2019
Existuje mnoho fobií. Některé jsou běžné, například klaustrofobie (strach z pobytu v uzavřeném prostoru) či arachnofobie (strach z pavouků). Objevují se ale takové, nad nimiž zůstává rozum stát. Například strach z malých děr, který údajně vyvolává novinka od firmy Apple iPhone 11 Pro.

Před pár dny došlo k dlouho očekávanému odhalení novinky od firmy Apple. Mobilní telefon iPhone 11 Pro jistě fascinuje miliony milovníků elektroniky po celém světě. Někteří se ho ale prý bojí.

Jeho zadní kamera totiž disponuje třemi vysoce výkonnými čočkami, které jsou těsně vedle sebe. Podle serveru BBC stovky uživatelů smartphonu tvrdí, že nový design u nich spustil takzvanou trypofobii, tedy strach z malých děr.

Termín „trypofobie“ se poprvé objevil v roce 2005 na online fóru Reddit. Mezi celebrity, které údajně trpí trypofobií, patří například herečka Sarah Paulson či modelka Kendall Jenner.

Doktor Geoff Cole, vědec z univerzity v Essexu, se v minulosti s kolegou, profesorem Arnoldem Wilkinsem, věnoval rozsáhlé studii na téma trypofobie a zjistil, že se nejedná o žádný výmysl.

Novinka od Applu čelí zvláštní kritice.

„Všichni jí trpíme. Je to jen otázka míry,“ řekl vědec, podle něhož může být odezva na malé díry velice extrémní.

Někteří lidé reagují při pohledu na malé díry například zvracením, jiní zase uvádějí, že nejsou schopni pracovat a potřebují volno na několik dní.

Už se bojíte?

A co vy? Máte z malých děr strach?

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 15. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 54
  • 52
  • 46
  • 42
  • 41
  • 38
Komentáře