Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Kde se vzal Bejr, který otrávil Prostřeno? Příběh blátošlapa českého internetu

  Aleš „Psychopat“ Bejr. Jméno tohoto holohlavého šílence se po sociálních sítích šíří jako vir. Důvod? Všichni řeší jeho řádění v kulinářské show Prostřeno, kde ostatní hosty, kteří skutečně chtěli předvést, co umí, vytáčel doběla svým primitivním humorem. Kde se tento chlapík vzal? Přinášíme vám příběh muže, jenž si kvůli svým výstupům vysloužil mnoho titulů. A žádný lichotivý.

  Trvalo celkem dlouho, než Aleš Bejr objevil kouzlo YouTube. Zpočátku natáčel pouze krátké skeče, v nichž bylo hlavním tématem násilí, nekontrolovatelný křik a vulgarity. Tato videa nahrával nejprve na Facebook a sledovalo je jen několik jeho přátel. Pak přišel ale zásadní zlom.

  „V březnu 2016 ke mně přišel na návštěvu kamarád a říkal, že moje videa jsou prdel, a divil se, proč je nedávám na YouTube,“ vzpomíná Bejr.

  Kamarád mu vysvětlil, že na YouTube videa uvidí více lidí a Bejr z toho může mít i slušné peníze.

  V hlavě chlapíka z Pardubic se tedy začal zhmotňovat plán, jak získat fanoušky i vytouženou slávu. Začal chodit na všelijaké castingy. Objevil se například v zoufalém televizním pořadu Tchyně, kde zinscenoval drsnou hádku s Monikou Štikovou.

  Aleš Bejr a jeho začátky na YouTube

  Tehdy už ho mnoho lidí začalo registrovat. 

  Bejr na YouTube pokračoval v agresivní a tak trochu primitivní tvorbě. Zčistajasna pak ale rozjel jakousi reality show s pardubickými bezdomovci, která v Česku nemá obdoby.

  „Přišel jsem na to úplně náhodou. Jel jsem na kontrolu se zlomenou nohou a napadlo mě se stavit pod most, jestli tam nebudou bezdomovci, něco s nimi natočit. Vezla mě švagrová, která mi pomáhala jako kameraman, tak začala vlastně nekonečná bezdomovecká série videí,“ říká Expresu Bejr.

  Bejr s bezdomovcem, kterému říká Likvidátor.

  Vymýšlel pro ně soutěže a různé úkoly. Snažil se je nejenom zabavit, ale také motivovat k touze po lepším životě. Netrvalo dlouho a Bejr si všechny bezdomovce oblíbil a začal je brát jako své přátele. 

  Některým chtěl pomoct dostat se pryč z ulice. Brzy ale pochopil, že jim se život bez domova líbí a pomoc od něj nepotřebují. Byl to nakonec Bejr, který z přátelství s bezdomovci začal těžit.

  Díky kontroverzní reality show získal mnoho dalších fanoušků, kteří se nekoukali ani tak na Bejra, ale spíše na jednotlivé bezdomovce. Jednoznačně největší popularitě se těšil jistý Miroslav Švanda, kterému Bejr začal říkat Majsner.

  Aleš Bejr s milovaným Majsnerem

  Tohoto legračního chlapíka s křivým nosem vzal Bejr v listopadu 2017 na dovolenou do slunného Egypta

  Předtím nechal hlasovat své fanoušky, aby rozhodli, jestli má jet na dovolenou s manželkou, nebo se zmíněným bezdomovcem. Fanoušci si přáli Majsnera a také ho dostali!

  Od Bejra se ale nejednalo o žádnou charitu. V Egyptě natočil přes třicet videí, která mu podle odhadů několika youtuberů vynesla minimálně tolik, že měl celou dovolenou zdarma.

  „Youtuberingem se dá uživit. Top youtubeři to dokážou, ale já mám velké náklady, tudíž je to spíše můj koníček. Normálně chodím do práce jako výjezdovka security,“ přiznává Bejr.

  V Egyptě Bejr bezdomovce Majsnera tlačil do nezřízeného popíjení tvrdého alkoholu. Bezdomovec do sebe s chutí natlačil i několik desítek panáků rumu. 

  V totálním k. o. stavu poté Majsner prováděl jednu šílenost za druhou. Urážel hosty, močil všude možně a choval se jako smyslů zbavený. Bejr poté dělal, že ho ani nezná.

  Videa měla obrovský ohlas. Bejr si poté řekl, že dovolenou s Majsnerem zopakuje a ještě vše posune o level výš. Domluvil si sponzora a vyrazil do Emirátů, konkrétně do Abú Zabí, kde Majsner pařil snad ještě více než v Egyptě.

  Po druhé dovolené už Bejra znali všichni, kteří alespoň občas brouzdají po internetu.

  Časem ale jeho YouTube kanál začal trochu skomírat. Nezabraly ani další cesty s Majsnerem či pokusy o dobré skutky. 

  Holohlavý showman tak musel zase obrážet castingy a vymýšlet, čím by mohl šokovat. Objevil se v několika televizních pořadech. Velký poprask vzbudila zejména jeho účast v pořadu MasterChef.

  Bejr se znechuceně dívá na Přemka Forejta.

  Místo chutného pokrmu Aleš Bejr v reality show předvedl jen své svaly a naprosto buranský výstup, který v takovémto pořadu nemá obdoby. 

  Bylo evidentní, že šlo o nahranou scénku, a lidé na sociálních sítích tehdy dávali velice nahlas najevo, že jim tento výstup nepřišel vůbec vtipný.

  V podstatě to samé teď Bejr předváděl v Prostřenu. Tam šel ale do mnohem větších extrémů. Během jednoho z večerů například vytáhl falešnou zbraň a předstíral, že se chce zastřelit. Hostitelka ho poté vyhodila z bytu.

  „Báli se (soutěžící) mega. Bylo to psycho,“ popisuje Bejr, jehož ale mrzí, že televize Prima tuto scénu cenzurovala.

  Bejr si svlékl tričko a ukázal opět svaly.

  „Nechci zapadat mezi stádo ovcí, vždy mi imponovali lidé, co něco dokázali a o kterých se mluvilo po staletí. Sláva a úspěch mě těší, ale je za tím tvrdá práce. Zvolil jsem si velice trnitou cestu a tou je kontroverze, která lidi sice táhne, ale druhou stranu vámi opovrhují a pomlouvají vás. Ale koho si budou lidé pamatovat? Vítěze Prostřena, který byl hodný a milý, nebo magora a psychopata, který spáchal fingovanou sebevraždu,“ vysvětluje své chování v Prostřenu Bejr.

  Na závěr máme dobrou zprávu pro všechny, jimž tento uječený svalovec leze na nervy.

  Vždy když Bejr svým chováním způsobil poprask, netrvalo to dlouho a vypařil se z povrchu zemského. Dle toho lze předpokládat, že si od tohoto blátošlapa českého internetu brzy zase na chvíli odpočineme.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 sobota 28. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   311
  • Super
   58
  • Tvl
   46
  • Sladký
   34
  • Haha
   31
  • Cože
   27
  Vybrali jsme pro vás

  Billie Eilish prozradila svou sexuální orientaci. Na Instagramu kvůli tomu přišla o 100 tisíc sledujících

  Billie Eilish v listopadu poprvé veřejně promluvila o své sexuální orientaci. Přitahují ji ženy, ač ji jejich...

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz