jít naiDNES.cz

Psychopat Bejr konečně „vařil“. Prostřeno ztratilo nejenom fanoušky, ale i smysl

Aleš Bejr vařil v Prostřenu a byl to průšvih. | foto: FTV Prima

Už několik dní česká veřejnost řeší účinkování bláznivého youtubera Aleše Bejra (41) v kuchařské show Prostřeno. Ve čtvrtek večer televize Prima odvysílala díl, kde tento samozvaný bavič konečně „vařil“. Dopadlo to tak, že hosté jeho humor opět příliš nepochopili a nakonec se šli raději najíst do nedaleké restaurace. Kvůli účinkování Aleše Bejra ztratil oblíbený pořad nejenom některé fanoušky, ale také smysl.

Do Prostřena se v minulosti hlásili amatérští kuchaři, kteří chtěli zjistit, jestli skuteční umí vařit, nebo jejich pokrmy chutnají pouze mamince, dědečkovi či dceři. Navíc je také lákala možnost vydělat si díky svému talentu 60 tisíc korun.

Není tak divu, že zarytí fanoušci Prostřena šílí, když vidí, co v pořadu vyvádí youtuber Aleš Bejr, člověk pro mnohé dodnes neznámý, s katastrofální minulostí slavomana a chováním řeznického psa. Ten měl tentokrát možnost naplánovat celý večer podle sebe.

Rozhodl se, že hosty nepozve do svého domu, ale na chatu, kterou si podle svých slov vypůjčil od kamaráda.

Hosté vypadali, jako by se do téměř zchátralého domečku skoro až štítili vstoupit. Museli se navíc mačkat u malinkého stolečku a Bejr jim nebyl schopen dát ani normální příbor. Jíst museli naběračkami.

Hosté jedli naběračkou.

Bejr není jen youtuber a příležitostný herec, ale také sportovec tělem i duší. Pečlivě si hlídá stravu, denně cvičí a soutěží v kulturistice. Řekl si, že svým hostům ukáže, jak se stravuje těsně před soutěžemi, kdy závodníci drží někdy až drastické diety.

To je vcelku zajímavý nápad, který by leckdo ocenil, ale Bejr se z toho zase pokusil udělat něco, čemu on tuze rád říká „džojk“. 

A to se tedy nepovedlo...

Předkrmem byla konzerva tuňáka s mozzarellou a rajčetem, polévka vanilkový protein s aminokyselinami a jako hlavní chod Bejr připravil kuřecí steak. K němu hostům dal zeleninu a syrovou rýži v pytlíku. 

Heslo bylo jasné: „Žádné sacharidy!“

Toto byl předrkm.

Toto byl předkrm.

Zatímco on se skvěle bavil, hosté prskali. „Máme hlad, včera jsme se měli najíst více,“ litovali.

Na speciální úkol týdne, jímž byl pokrm z kuskusu, se Bejr na rozdíl od všech ostatních soutěžících úplně vykašlal. Papír se zadáním dokonce vložil do úst a předstíral, že ho jí, jenže opět se bavil pouze on sám nad něčím, co mělo být humor.

Celý večer měl youtuber na sobě doktorský plášť a k hostům se choval jako ke svým pacientům. Na plášti měl visačku se jménem Psychopat, což je jeho alter ego, které používá ve svých videích. 

Aleš Bejr se zase ukázal.

Vzhledem k tomu, že soutěžící i diváci Prostřena jeho videa neznají, jelikož jsou to dvě naprosto odlišné divácké skupiny, zůstal opět nepochopen.

Patrně jediným světlým bodem tohoto večera byla chvilka zábavy, kterou si pro své hosty Bejr připravil. Šlo o soutěž v páce. 

Aleš pro soutěžící připravil soutěž v páce.

Aleš pro soutěžící připravil soutěž v páce.

Bejr v minulosti v této disciplíně závodil a má doma i speciální stůl pro páku, což se hostům líbilo. V tu chvíli se navíc Bejr choval relativně normálně a hosty sympaticky hecoval k co nejlepším výkonům.

Po zábavě ale přišla klasická show muže, který spíš než smích vyvolává nepříjemné pocity trapnosti. Přinesl nepoživatelný dezert, po němž byli soutěžící tak znechucení, že raději odešli na jídlo do normální restaurace.

Hosté šli raději do restaurace na normální jídlo.

Hosté šli raději do restaurace na normální jídlo.

Bejr si „vyvařil“ 15 bodů, což patří k nejhorším výsledkům v historii této show. A to k němu byli ostatní ještě hodně mírní. Například Tomáš, který měl pro jeho fórky asi největší pochopení, mu dal 5 bodů. 

Copak byl Bejrův výkon průměrný? 

To ani omylem. Nic tak zoufalého v pořadu zajisté ještě nikdo nepředvedl. Jediné, co vlastně uvařil, byl ohřátý kus kuřete, za což by si zasloužil maximálně jeden bod od každého.

Aleš Bejr dostal 15 bodů.

Nakonec ale Bejr vyfasoval možná i více, než čekal. Ukázalo se, že tento pořad skutečně už dávno není o vaření a lidem, kteří za touto televizní show stojí, o kuchařské umění vlastně ani nejde. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:31 pátek 27. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  603
 • Super
  69
 • Tvl
  49
 • Sladký
  46
 • Haha
  40
 • Cože
  31
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat