Být Pražákem není vůbec žádný med. Těchto 5 důkazů vás o tom přesvědčí

Praha je super pro turisty, ale pro život je to někdy peklo. | foto: Profimedia.cz

Boj mezi obyvateli hlavního města a „těmi ostatními“ je snad nekonečný. Jedni pomlouvají druhé a druzí zase uráží ty první. Pravdou ale je, že být „Pražákem“ není vůbec žádná výhra. Nevěříte? Těchto pět důkazů vás o tom přesvědčí a ještě se možná svým kamarádům z Prahy za všechny posměšky omluvíte.


1)Zácpy

V menším městě si v poklidu vstanete, nasednete do auta a v cuku letu jste tam, kde chcete být. Takhle to ale v Praze vůbec nechodí. Cesta, která by vás jinak trvala deset minut, se může protáhnout i na celou hodinu. A to se tedy (ne)vyplatí!

2)Přeplněné MHD

Když nemáte auto, tak volíte jistě dopravu pomocí MHD a ta prostě není zcela dokonalá. Nejenom že má občas řidič zpoždění, ale také si musíte zvyknout na to, že se v dopravním prostředku někdy budete mačkat jako sardinky. Pokud budete mít pořádnou smůlu, tak této situace ještě využije nějaký „kapsář“ a vy na cestu MHD nejspíše definitivně zanevřete.

3)Mraky turistů

Jsou všude a Pražákům hodně vadí. O koho se jedná? Jde o turisty! Ano, jejich zájem o hlavní město České republiky nás všechny těší, ale musí jich být opravdu tolik? Navíc svým pomalým pohybem a neustálým focením si památek nám všem zpomalují život.

4)Pochybní lidé na Václaváku

Když se odhodláte večer vyrazit do města, dejte si pozor na některé existence promenádující se na Václavském náměstí. Černoši nabízející drogy, žebrající bezdomovci, či narkomani, kteří shánějí poslední dávku „na zahřátí“ před chladnou nocí. To vše můžete na legendárním „Václaváku“ potkat a s některými lidmi si není radno zahrávat.

5)Skokani v metru

Mimopražští obyvatelé to bohužel neznají, ale Pražáci by jim jistě přáli ten šílený pocit. Představte si, že jedete do práce, či do školy a stíháte to jen tak tak. A najednou linka metra, kterou zrovna k cestě potřebujete, je zastavena kvůli sebevrahovi. A nejhorší na tom je, že se to děje častěji, než byste si mysleli.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 9. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  54
 • Trapas
  38
 • Tvl
  27
 • Haha
  17
 • Cože
  13
 • Sladký
  12


Komentáře