Video dne: Pes se rozplakal štěstím, zachránili ho před řezníkem

Jisté smrti unikla fenka zlatého retrívra poté, co ji z jateční klece vykoupil nový majitel. Dojemné video, v němž se šťastný pes rozpláče samou radostí, bylo natočeno v čínském městě Kunming. Tam působí dobrovolnická organizace, která vykupuje psy odsouzené k záhubě od řezníků.

Odhaduje se, že v Číně je ročně zabito a snědeno na deset milionů psů a čtyři miliony koček. Pro české milovníky domácích mazlíčků je taková představa naprosto nepřijatelná, mezi asijskými labužníky má však tento sortiment pevné místo a je oblíbený především mezi chudší vrstvou obyvatelstva.

Přesto se najdou milovníci psů, kterým jejich krutý osud není lhostejný. Skupině dobrovolníků se podařilo vybrat nemalou částku, v přepočtu celých 47 tisíc korun.

„Vybrali jsme 14 450 jüanů na záchranu tohoto a dalších dvaceti psů. Navštívili jsme trh, kde byli v nabídce obchodníků s masem a jednoduše jsme je koupili a dali jim šanci na nový život. Dosud se nám podařilo najít nové majitele pro sedmnáct z nich,“ vysvětluje jeden ze zachránců.

Jenže takové štěstí, jako má fenka z videa, samozřejmě drtivá většina zvířat nemá. A nejenže končí na pekáči nebo na pánvi, ale před svou smrtí živoří v drsných podmínkách. Často jsou psi kradeni od svých majitelů, náhodně odchyceni nebo chováni na farmách.

„Psi tráví dlouhý čas v kleci, kde čekají na svůj krutý úděl. Často jsou vyčerpaní, dehydrovaní a sledují hrůzu, jak před jejich očima obchodníci pobíjejí ostatní zvířata, nebo je ještě zaživa házejí do horké vody, aby z nich šla snadněji stáhnout kůže,“ popisuje realitu psích tržnic organizace Animals Asia. Inu jiný kraj…

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:54 20. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  82
 • Super
  18
 • Trapas
  12
 • Cože
  10
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
Komentáře