Nejslavnější slogan jsem vymyslel na záchodě! Oto Klempíř o své skutečné práci

Mezi legendy české hudební scény bezesporu patří i frontman přední české funkově-rockově-rapové skupiny J.A.R. Oto Klempíř, který si nenechal ujít vyhlašování letošních Cen Anděl ve Fóru Karlín. Málokdo ale ví, že hudba vůbec není to, co Klempíře živí.

Oto Klempíř se sice proslavil díky svému působení ve skupině J.A.R., přiznává ale, že ho hudba neživí. Co Klempíř dělá, když zrovna nekoncertuje nebo nepíše texty k dalšímu albu?

„Mě ve skutečnosti živí marketing. Hudba je pro mě pouhou zábavou. Takže já ráno vstanu, jdu dělat kampaně, pak večer jdu unavený spát a kolegové z J.A.R., jako Roman Holý a Dan Bárta, mě otravují s novými písněmi. Ptají se mě: Kdy budou nové písně, vole? A já unavený usínám u textování,“ sdělil nám Klempíř na náš jednoduchý dotaz, jak momentálně žije.

A nutno říct, že Klempíř není úspěšný jenom v psaní textů, ale také při tvorbě sloganů. Ty jeho se totiž dostaly téměř do všech domácností.

„Těch sloganů jsou stovky. Jeden si zapamatuju nadosmrti. Vymyslel jsem ho během krátké tvrdé chvíle na záchodě, kdy jsem měl jenom pět minut na to, abych vymyslel slogan. Řekli mi, že mají předplacenou kartu a za pět minut musíme přinést název té karty. Já jsem strachy šel na záchod na malou. A když jsem se vrátil, měl jsem ten slogan. Byla to Oskarta,“ zavzpomínal Klempíř.

Fanoušci kapely J.A.R. se ale nemusí bát, že by na psaní textů zanevřel. Prozradil, že brzy chtějí vyjít s novou deskou.

„Zbrusu novým albem bychom rádi překvapili příští rok. Bude v jiném stylu, než byla tato zralá hudba,“ prozradil Klempíř, jehož na letošní Anděly doprovázela zpěvačka Hana Barbara, pro kterou je Klempíř něco jako její guru.

Co o něm řekla, si poslechněte ve videu.

Komentáře