Vyzkoušeli jsme si olympijský úbor: Módní kritiky rozezlí, srdcaře potěší

Oblečení pro české sportovce na olympiádu v Pchjongčchangu již vešlo do prodeje a zájemců z řad fanoušků je skutečně mnoho. Rozhodli jsme se proto kolekci vyzkoušet. Kousky, které jsme oblékli, jsou spíše v retro stylu, srdcaře a sportovní nadšence však potěší. Proč?

Mnozí módní kritici považují celou kolekci za nudnou a fádní. Nemohou přenést přes srdce, že se oblečení ničím nevymyká. Má unylé barvy, ničím nepřekvapí. Jiným zemím přitom úbory navrhují světoví návrháři jako Ralph Lauren nebo Giorgio Armani.

Pokud však patříte k těm, kteří upřednostňují týmového ducha a princip jednoty bez ohledu na trendy, můžeme vám námi otestované kousky s klidným srdcem doporučit. Z hlediska efektivity nám totiž vyhovoval jak střih, materiál, tak i délka.

My jsme se rozhodli pár kousků z olympijské kolekce vyzkoušet na vlastní kůži a bez ohledu na trendy musíme konstatovat, že co se týče pohodlí, nemůžeme oblečení nic vytknout.

Zaručeně největším lákadlem nynější kolekce je čepice Raškovka, která má mnohem hlubší význam než jen chránit naše olympioniky před mrazem.

Nese název našeho úspěšného skokana na lyžích Jiřího Rašky, jenž na přelomu 60. a 70. let ovládal mezinárodní scénu. Je titulován jako český lyžař století a již navždy bude prvním českým vítězem na zimních olympijských hrách.

Oblečení z olympijské kolekce.

Oblečení z olympijské kolekce.

Pokud si zakoupíte tento typ čepice, která symbolizuje české vítězství, pomůžete také dobré věci. Pět procent z každé prodané čepice poputuje České olympijské nadaci, která chce pomoci dětem ze sociálně slabších rodin v jejich sportovním rozletu.

Na snídaních budou češi patřit k ozdobám.

Na snídaních budou Češi patřit k ozdobám.

Zlatá barva se objevovala už na hrách v Soči v roce 2014. Tehdy nám také poměrně přála a přinesla české výpravě 9 medailí. 

Zlatě je zdobená i ta letošní kolekce. A v případě, že by naši reprezentanti dokázali své snažení z doby před 4 lety posunout o nějaký ten stupínek výše a kromě druhých míst by vystoupili na místo nejvyšší, budou moci svou bundu obrátit naruby a oblečeni ve zlaté si převzít zlaté medaile.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 31. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  30
 • Trapas
  10
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
 • Sladký
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat