jít naiDNES.cz

Žena šílí kvůli Ježíšově kopulaci s muslimkou: Je to náš snoubenec!

Před Divadlem Husa na provázku se v sobotu 26. května sešla celá řada lidí, kteří přišli vyjádřit nesouhlas s uvedením kontroverzní hry chorvatského režiséra. V té mimo jiné dochází k polévání lidí benzínem nebo znásilnění muslimské ženy Ježíšem Nazaretským. V davu protestujících se objevila i řádová sestra doprovázející očividně vykolejenou zoufalou ženu...

Festival Divadelní svět Brno uvedl skandální inscenaci Naše násilí a vaše násilí. Ta ve své podstatě řeší, zda je silnější křesťanský, nebo muslimský bůh. A podle toho vypadají často přehnané a emocemi zabarvené reakce ochránců pravé víry. Ponechme nyní stranou ultrapravicovou úderku Slušní lidé, která narušila samotný průběh představení.

Před divadlem probíhal happening Ježíšových zastánců, kteří veřejně pronášeli argumenty proti dehonestujícímu divadelnímu kusu. V davu si získala pozornost chvílemi nepříčetná uplakaná žena v doprovodu ustarané řádové sestry. Snažila se dostat do nitra divadla, ale k jejímu překvapení ji nechtěli organizátoři vpustit.

„Ono se to řekne, ale je to hodně bolestný. Je to náš snoubenec,“ říká na kameru řádová sestra doprovázející ženu středního věku s brýlemi. Ta chvílemi propadá pláči a zoufalství. „Vy máte manželku? Co kdyby to někdo udělal vašim rodičům? Kdyby o nich někdo hrál takové divadlo? Co byste udělali?“ domáhá se odpovědi.

Ježíš znásilňuje muslimskou ženu zezadu.

Ježíš v divadelní hře Naše násilí a vaše násilí znásilňuje muslimskou ženu.

Bizarní scéna končí ve chvíli, kdy se žena opět domáhá vstupu do zamčené budovy a opět propadá hysterii. Vše působí až směšně, kdyby to nebylo k pláči. Obrázek si udělejte sami.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:34 středa 26. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  40
 • Super
  11
 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Komentáře