jít naiDNES.cz

Kauza dne: Jílková je bez práce, s nikým o ničem nejednám, říkala

Pospíšil reagoval pousmáním. Co mu také zbývalo, že... | foto: Profimedia.cz

Michaela Jílková a její politické debaty budou předmětem naší dnešní Kauzy dne. Pomáhala pouze novinám. Jílková zářila v předvolebních diskuzích a už se zdálo, že jí televize Prima nabídne moderování nějakého nového pořadu, který bude znovu zatápět všem politikům. Ovšem znovu nic a Jílková byla v roce 2006 zase bez práce.

Sama Jílková celou situaci brala s klidem: „Jsem doma s dětmi, s nikým o ničem nejednám,“ prozradila. Tehdy se na obrazovce objevila naposledy v květnu, a dokonce se svým pořadem zaznamenala rekordní sledovanost. Bohužel pro ni od té doby, přes celé léto, žádná další nabídka na natáčení nepřišla.

Lidé, které ona sama potkává na ulici, se jí ovšem stále ptali, kdy ji na obrazovce znovu uvidí: „Lidé mě oslovují, ptají se, jestli se vrátím do televize, a říkají, že by mě politici v současné situaci potřebovali jako sůl,“ řekla Jílková.

Zřejmě došlo k nedorozumění s televizí Prima, která s Michaelou Jílkovou žádný pořad v nejbližší době nepřipravovala: „Nejbližší dva měsíce nic neplánujeme,“ tehdy prozradila mluvčí televize Prima Jana Malíková.

Sama Jílková nicméně nouzi o peníze neměla a chtěla se držet svého životního poslání: „Dělám práci, která mě baví a mám ji ráda. Nehoním peníze. Celý život se řídím principem a nic na něm měnit nebudu, že peníze pro mě nejsou na prvním místě. Nejdůležitější je smysl práce a nejvíc si vážím toho, že jako novinář můžu pomáhat lidem.“

Pomáhala pouze novinám.

Jílková byla postrachem všech politiků

Nicméně, jak dnes víme, na obrazovky se známá kotelnice později vrátila, tehdy navíc spolupracovala s médii i mimo obrazovku: „Od září zatím pokračuji v práci pro noviny, pro které připravuji a píšu rozhovory s politiky.“

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:43 28. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Super
  13
 • Haha
  9
 • Tvl
  9
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře