Maročtí migranti vzali útokem španělskou hranici, celník do nich kopal a zlomil si nohu

Policista kope do marockých migrantů. | foto: dailymail.com

Na španělských hranicích přístavu Gran Tarajal se objevilo tři sta migrantů z Maroka a více než 180 jich úspěšně hranice překročilo. Nejhorlivěji bránil hranici jeden ze strážníků, jenž na to doplatil dvojitou zlomeninou nohy. Celá situace se odehrála kolem páté hodiny ranní, na video upozornil server MailOnline.

Španělská hranice Gran Tarajal prožívala normální den, nic se nejevilo tak, že by mělo dojít k dramatu. Ale kolem páté hodiny ranní se objevilo na tři sta marockých migrantů, kteří byli odhodláni ji překročit.

Na záběrech, které zveřejnil server MailOnlie, je vidět nálet marockých migrantů, kteří přebíhají španělskou hranici, snaží se v běhu vyhýbat celníkům a bezhlavě neohlížeje se napravo nalevo je jejich jediným cílem vstoupit na španělské území.

Nejvehementněji se jim snaží přechod znemožnit strážník, který na svou bojovnost a zároveň rezignovanost doplatil. Nechtěl se migrantům, kteří na něj nabíhali, postavit čelem vědom si toho, že by ho mohla vlna smést. Snažil se tedy probíhající migranty zastavit kopnutím a při přímém kontaktu s jedním Maročanem si následně zlomil nohu na dvou místech. Ta mu zůstala nepřirozeně otočená.

Snaha o překročení hranic právě mezi Marokem a Španělskem je častým jevem, nicméně takováto útočná vlna migrantů je unikát. Naposledy před dvěma lety - na stejném hraničním přechodu - byl zastaven teenager, který se snažil přes hranice pronést uvnitř kufru osmiletého chlapce.

Vyšetřování celého incidentu nyní probíhá. Úřady se snaží zjistit především důvod toho, proč na hranice přišel tak velký počet migrantů. Ti, kteří překročili nelegálně hranici, budou přesunuti ke španělskému pobřeží s možností návratu do Maroka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:49 6. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  64
 • Super
  19
 • Cože
  12
 • Haha
  10
 • Trapas
  9
 • Sladký
  6
Komentáře