Nejhorší křižovatka v Česku: Místo, kde stříleli vojáci a dnes bourají auta

Možná ta nejděsivější křižovatka českých silnic leží mezi Borkem a Chotýčany na sever od Českých Budějovic. Ačkoliv dnes lidé toto místo vnímají pouze jako rozcestník, historie onoho místa je mnohem zajímavější. Kromě autonehod zde byli lidé zastřeleni nebo přepadeni, a to už od středověku. Místo na člověka působí ponuře.

Pokud zrovna jedete severně od Českých Budějovic mezi obcemi Borek a Chotýčany, určitě narazíte na křižovatku U Sloupu. Jedná se o křižovatku, která na člověka působí velmi temně a smutně. Aby také ne. Historicky by klidně mohla nést název „Křižovatka smrti“.

Možná byste si mohli myslet, že se bavíme o novodobých dějinách, a tudíž jen o autonehodách, ale není tomu tak. Již dříve se na téhle cestě přepadávalo a loupilo. Později střílelo a vraždilo. Dnes si tahle tepna smrti vybírá daň na řidičích.

Zajímavá úmrtí, která nemají nic společného s automobily nebo dopravou, najdeme třeba na počátku 20. století, kdy v místních lesích panovala velká nevraživost mezi pytláky a myslivci, svůj pomník má dnes na křižovatce právě pytlák Mrázek. Zemřel zde například Matěj Kantor, který zemřel při kácení stromů. Pomník tu má také třeba Vilém Kajer, jenž zde zemřel na konci druhé světové války, když byl pravděpodobně zastřelen německými vojáky. Křižovatce se podle něho také někdy říká U Kajera.

Ponurost tohoto místa je cítit od první chvíle a i lidé, kteří tu projíždějí denně, říkají, že chtějí mít místní křižovatku co nejdříve za sebou. Oproti jiným mytickým místům, která jsou opředena historkami, tak právě tato křižovatka opravdu budí strach, protože všechna úmrtí jsou doložitelná. Pomníky, které to potvrzovaly, jsou z velké části pryč, když byly odstraněny v polovině minulého století, i tak tam ale nějaké naleznete.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:41 14. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
 • Cože
  5
 • Haha
  4
 • Sladký
  4
Komentáře