jít naiDNES.cz

Kauza dne: Jiří Paroubek se rozvádí! Před deseti lety se Zuzanou, nyní s Petrou

Dnes si Kauza dne opravdu zaslouží svůj název. Napříč mediálním spektrem se nyní probírá rozvod Jiřího Paroubka a jeho manželky Petry. Jenže je tomu přesně 10 let, co Paroubek právně ukončil manželství s bývalou ženou Zuzanou. Ještě se uvidí, jestli ten současný rozvod bude probíhat ve stejném klidu jako ten před deseti lety.

Bývalý předseda ČSSD v září roku 2007 prohlašoval, že ke své ženě bude maximálně vstřícný, i když jeho exmanželka trvala na tom, že si rozdělí všechno: „Dala mu nůž na krk. Buď se rozdělí všechno, nebo rozvod nebude,“ řekl jeden z blízkých přátel Paroubkových. Na začátku totiž hlavně peníze byly důvodem debat: „Nemohli se shodnout na tom, jak si rozdělí společné peníze,“ prozradil zdroj.

Den před rozvodovým řízením nakonec k podpisu došlo a finální rozdělení dopadlo dobře de facto pro obě strany: „Nevím přesně, na jaké částce se shodli, ale ta dohoda je maximálně výhodná pro paní Zuzanu,“ uvedl tehdejší zdroj. Peníze tedy Paroubek ztratil, ovšem byl svobodný a mohl si tak začít plánovat svatbu s milenkou Petrou Kováčovou.

To, o jaké částky se tehdy jednalo, se neví, ovšem spokojenost byla na obou stranách: „Manželka je s vyrovnáním spokojena,“ uvedl sám Paroubek. Jeho advokát Radomír Šimek nakonec odmítl, že by se rozvodové řízení prodlužovalo z finančních důvodů: „Dolaďovaly se technické problémy katastrálního rázu.“

Jiří Paroubek označoval Petru jako milenku.

Jiří Paroubek označoval Petru jako milenku.

V soudní síni spolu dnes již bývalí manželé strávili asi dvacet minut. Osmadvacetileté manželství bylo tedy ukončeno a oba se mohli vydat vlastní cestou. Paroubkovi poté už jen čekali na oficiální vzkaz od soudu, že jsou rozvedení, na to měl soud 30 dní. O důvodu rozvodu odmítla soudkyně mluvit: „Manželství trvalo déle než rok, oba spolu už déle než šest měsíců nežijí, obě strany se dohodly na vzájemném vyrovnání, a není proto nutné pátrat po příčině rozvodu.“

Soudkyně uvedla, že vše je v pořádku a proto pátrání o důvodu rozvodu není...

Soudkyně uvedla, že je vše v pořádku a důvod rozvodu není důležitý.

Pojďme ale zpět do roku 2017. Uteklo deset let od rozvodu Jiřího a Zuzany Paroubkových a skoro na den přesně se Jiří Paroubek ocitá ve stejné situaci jako právě před deseti lety. Nyní ho čeká soud s manželkou Petrou. Podle toho, jak to zatím vypadá, tak v tomto případě to klidný rozvod, jako v případě Jiřího a Zuzany, asi nebude.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:03 11. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  17
 • Super
  16
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
Komentáře