Klekni si! halekali demonstranti na policistu z Massachusetts. S úsměvem jim ukázal záda

8. června 2020
„Na kolena!“ dožadovali se demonstrující v massachusettském městě Lowell po policistovi, který monitoroval jejich protest proti rasismu. Měl tak dokázat, že je na jejich straně. Měli ovšem smůlu, dočkali se pouze úsměvu a otočky. Policista jim ukázal záda!

Prapodivným úkazem protestů proti rasismu ve Spojených státech se stali klekající si policisté. K tomu je nutí demonstranti, a to proto, aby strážci zákona prokázali solidaritu s nimi a s tím, proti čemu protestují. 

Po sociálních sítích tak koluje řada videí celých policejních jednotek, které si před maskovanými a často agresivními protestanty klekají, jako by jim sloužily.

Namísto aktu porozumění to tak policisty spíše staví do ponižující role. Ačkoliv je zřejmé, že to dělají především proto, aby měli klid a nedávali demonstrantům záminku k nepokojům.

Smířit se s tím ovšem odmítl policista z města Lowell v Massachusetts. Výsledkem bylo, že na něj dav demonstrantů halekal, aby šel na kolena. S vůdcem jinak poklidné demonstrace policista mluvil klidně a s nadhledem. Podřídit se ale zkrátka nehodlal. Nakonec se s úsměvem na tváři otočil a odešel.

Od samotných demonstrantů a jejich sympatizantů to pak schytal na sociálních sítích. Od veřejnosti se ale dočkal spíše podpory. Podle lidí je totiž praktika, kdy demonstranti nutí policisty klekat si před nimi, ubohá.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 úterý 6. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 499
  • 36
  • 33
  • 30
  • 28
  • 28
Komentáře