jít naiDNES.cz

Lékařka zavolala policii na opilého pacienta. Sama nadýchala přes tři promile!

Hodně kuriózní případ museli řešit policisté z pražského Smíchova. Na začátku března přijali oznámení, že se v čekárně u místního lékaře nachází muž v silně podroušeném stavu. Na místě ho tedy zajistili, jenže vzápětí si všimli, že dvakrát střízlivě nepůsobí ani samotná lékařka, která je přivolala. Naměřili jí přes tři promile!

Na začátku března přijali policisté oznámení od lékařky z pražského Smíchova, v jejíž čekárně se nacházel silně podnapilý muž, choval se neslušně a dokonce ji měl obtěžovat.

Případ si tedy převzali kriminalisté z místního oddělení a vyrazili na místo. Tam se skutečně nacházel opilec, kterému nakonec naměřili 3,3 promile. Protože však nejevil známky agrese, předali ho muži zákona do péče zdravotníkům.

Pak se ale na průběh pacientova opileckého výstupu šli poptat lékařky, která je na místo přivolala. A čekal je pořádný šok. Alkohol byl totiž cítit i z ní, chovala se podivně a měla problémy s artikulací. Podrobili ji proto dechové zkoušce a výsledek nejenže potvrdil jejich podezření, ale dokonce slušně předčil veškerá očekávání. Přístroj jim totiž ukázal hned 3,17 promile! 

Opilá lékařka se snažila vymluvit, že si dala jen skleničku a ve skutečnosti v danou chvíli ani neordinovala, kriminalisté se ale obalamutit nenechali. Nakonec tak zadrželi paradoxně ženu, která je sama přivolala. Teď jí hrozí i pobyt za mřížemi.

„Na základě zjištěných skutečností předvedli policisté lékařku na policejní služebnu pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V tuto chvíli hrozí ženě trest odnětí svobody jeden rok,“ prozradil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Může být ale hůř. „Pokud se ale prošetřováním zjistí, že v tomto stavu i ordinovala, tedy že vykonávala zaměstnání, může jí hrozit až tříletý pobyt za mřížemi,“ říká Hulan.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:09 úterý 17. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Super
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
 • Sladký
  6
Komentáře