Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Demonstrant ho vzal po hlavě skateboardem. On se pak pomstil čtyřmi kulkami

  V Novém Mexiku se demonstranti pustili do sousoší La Jornada, jež zobrazuje španělského koloniálního guvernéra, který byl známý tím, že masakroval domorodé obyvatele v šestnáctém století. Masakrovat se začali i samotní demonstranti. V jedné z potyček útočil mladík na svého soka skateboardem, jenže ten pak vytáhl zbraň a čtyřmi výstřely jej poslal k zemi. Postřelený mladík bojuje v nemocnici o život.

  Ve městě Albuquerque v Novém Mexiku se sešla skupina demonstrantů, jimž je trnem v oku socha španělského koloniálního guvernéra. Během demonstrací došlo k výraznější potyčce, která gradovala.

  Nakonec došlo až na střelbu, která může skončit zabitím. Postřelený muž bojuje o život a jeho stav je velmi vážný.

  Zbraň proti svému sokovi vytáhl Steven Baca, který v minulosti kandidoval do rady města. Ke střelbě ho přiměla agresivita Scotta Williamse, jenž útočil se skateboardem v ruce. Když zahlédl zbraň, dal se na útěk. K zemi ho pak srazily čtyři výstřely.

  Napětí v Novém Mexiku vyvolal střet demonstrantů a lidí, kteří se prohlásili za lidové milice. Jejich členové se na střety s aktivisty, kteří chtěli ničit sochu zmíněného španělského dobyvatele, vybavili zbraněmi, jež neváhali použít.

  Konkrétně šlo o Stevena Bacu, který se pustil do rozmíšky s několika demonstranty, kteří se proti němu vydali, k výhrůžkám a urážkám přidali také fyzické útoky. Jeden z demonstrantů neváhal Bacu dokonce mlátit svým skateboardem, což se mu stalo osudným.

  Podle videa pořízeného přímo během útoku je vidět, že Steven Baca byl napaden trojicí demonstrantů, přičemž dva z nich byli muži v kuklách.

  Jakmile vytáhl pistoli, jeho protivníci se dali na útěk, přesto bývalý kandidát na zastupitele v městské radě čtyřikrát vystřelil. Zasáhl Scotta Williamse do trupu a pak si sedl na vozovku, kde čekal na příjezd policie, která jej ihned zadržela.

  Podle některých svědků demonstranti na Bacu volali, že ho zabijí. Po střelbě byl sám velmi otřesený a v šoku z toho, co se stalo. Na záběrech je vidět, že svému protivníkovi střílí do zad při jeho útěku.

  Při protestech v americkém Novém Mexiku tekla krev. Na místě se střílelo.
  Při protestech v americkém Novém Mexiku tekla krev. Na místě se střílelo.

  Co přesně incidentu předcházelo, policie zjišťuje. Očití svědci vše pro Daily Mail popsali těmito slovy: „Muž v modrém tričku tričku hájil sochu proti demonstrantům, jakmile se začala situace vyhrocovat, opustil scénu. Jenže dav ho pak následoval až k jeho autu a křičel na něj. Muž pak hrozil pepřovým sprejem, pokud by se chtěli přibližovat, ale oni šli dál. Dav ho stále pronásledoval, až jej skupinka tří lidí skutečně napadla.“

  Při protestech v americkém Novém Mexiku tekla krev. Na místě se střílelo.

  Na střelbu a nepokoje reagoval starosta města, který slíbil, že nechá sochu odstranit, zároveň odsoudil střelce.

  „Střelba byla tragickým, pobuřujícím a nepřijatelným násilím a v našem městě nemá místo. Naše rozmanitá komunita nebude zastrašována činy, které ji mají rozdělit nebo umlčet,“ řekl starosta.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz