Drsné video: Lupič přepadl skupinu matek, jedna z nich ho rozstřílela

Skupina matek s dětmi postávala v pátek před školou v brazilském Sao Paulu, když k nim přišel jedenadvacetiletý útočník Elivelton Neves Moreira s pistolí a začal skupinku ohrožovat, pravděpodobně chtěl loupit. Jenže to netušil, že jedna z matek je policistka, v tu chvíli mimo službu.

„Nevěděla jsem, zda chce střílet na děti, nebo mámy, či na ochranku u školního vchodu. Myslela jsem jen na to, jak ochránit děti, ostatní matky, svůj život a mé dcery,“ sdělila médiím dvaačtyřicetiletá Brazilka Katia da Silva Sastre, která je povoláním policejní důstojnice.

Se svou sedmiletou dcerkou dorazila k soukromé škole, kde se připravovala oslava Dne matek, když najednou přistoupil ozbrojený muž s namířenou pistolí a začal se s jednou z maminek přetahovat o kabelku. Toho využila Katia, tasila svou zbraň z tašky a začala do útočníka pálit. Ten schytal tři rány do hrudníku a nohy.

Ještě se pokoušel palbu opětovat, ale to už měla Katia situaci pod kontrolou, postřeleného Moreiru připravila o zbraň, otočila ho a přišlápla k zemi do chvíle příjezdu policie. Útočník později ten den zemřel.

„Musela jsem jednat rychle, ukončit tu agresi a zabránit ublížení komukoliv z přítomných. Využila jsem průpravy, jíž se mi dostalo policejním výcvikem,“ uvedla Katia, která pracuje u bezpečnostních sborů dvacet let a její manžel je též policejním důstojníkem.

V neděli byla Katia da Silva Sastre vyznamenána za statečnost samotným...

V neděli byla Katia da Silva Sastre vyznamenána za statečnost samotným starostou Sao Paula Márciem Francou.

Hned v neděli byla da Silva Sastre vyznamenána za statečnost samotným starostou Sao Paula Márciem Francou, který označil smrt lupiče za politováníhodnou.

„Není ideální, když podezřelý zemře. Bylo by lepší, kdyby se tak nestalo. Ale je to výstraha všem, kteří druhé ohrožují zbraní, protože naši profesionálové chrání veřejnost.“

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:00 12. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  117
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat