Video ukazuje hrozivou nevšímavost. Malý chlapec se topí, nikdo ho nevidí

Pětiletý chlapec čtyři a půl minuty bojoval o život bez povšimnutí lidí kolem. | foto: koláž Expres

Jen těžko uvěřitelný případ ignorance se překvapivě neodehrál v České republice, ale ve finské metropoli Helsinky. Pětiletý chlapec se z neznámého důvodu octne v bazénu bez dozoru a začne se topit. To ovšem přítomné dospělé nijak z míry nevyvádí.

Bezpečnostní kamera ukazuje bazén v aquaparku, kde pětileté dítě ztratí kontrolu nad vodním živlem a začíná svůj zápas o život. Naprosto viditelně se snaží dostat hlavu nad vodu, ale nedaří se mu. Zoufalý je pak pohled na okolní plavce z řad dospělých, kteří se neobtěžují vzít dítě vůbec v potaz.Chlapec se snaží dosáhnout nohama na dno bazénu, ale je příliš malý. Přitom přímo u něho stojí muž s dalším dítětem, ale evidentně si myslí, že si dítě ve vodě jen hraje.

Ani ve chvíli, kdy se chlapec z posledních sil dostane k okraji bazénu mezi dvě dospělé ženy, nemůže očekávat pomoc. Okolí je k jeho boji o život naprosto slepé, jakoby tam ani nebyl. Záznam působí jako nahraná scéna podle hororového scénáře.

Trvá notnou chvíli, než si chlapce všimne jedna žena, ale i ta jakoby přemýšlela, co se to vlastně děje. Mezitím chlapec ztrácí vědomí a jeho tělo je bezvládně unášeno v bazénu. Teprve v tu chvíli žena zareaguje a vytáhne dítěti hlavu nad hladinu. Pod ní strávil neuvěřitelné čtyři a půl minuty. Podle finských médií je v pořádku a nehrozí mu trvalé následky.

VIDEO JEN PRO JEDINCE SE SILNÝMI NERVY

Komentáře