Pachatel útoku na Zelníčkovou před soudem: „Chytil jsem ji pod krkem, aby neřvala“

Konečně je z nemocnice doma. Veronika Zelníčková poslala vzkaz fanouškům. | foto: Facebook/tv Nova

Více než půl roku po incidentu konečně probíhá soud s agresorem, který v létě napadl zpěvačku a herečku z Ordinace Veroniku Zelníčkovou. Během výpovědi detailně popisuje, jak chytil půvabnou brunetku pod krkem a škrtil ji, aby se uklidnila. Z jeho výpovědi lze vyčíst značnou labilitu. Snažil se Veronice zalíbit, aby se setkával s celebritami.

Loni v létě šokovalo českou veřejnost brutální napadení české herečky a zpěvačky Veroniky Zelníčkové, kterou praštil po hlavě půllitrem útočník z jejího blízkého okolí. Ten ji následně škrtil a mlátil láhvemi od piva.Dívce se podařilo s velkým štěstím vyváznout, dlouhou dobu se však léčila, a to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Podle informací serveru Novinky.cz již probíhá soudní řízení s útočníkem Waldemarem Malíkem, který u soudu vypověděl, co se vlastně stalo.

Motiv neuvádí. Své jednání svádí na cukrovku: „Vzhledem k tomu, že jsem ten den večer byl hospitalizovaný na Bulovce, mohlo dojít ke zkratovitému jednání v důsledku hypoglykemického záchvatu,“ uvedl u soudu obžalovaný, který si prvotní útok údajně nepamatuje.

Veronika má se svou psychikou problémy dodnes.

Veronika má se svou psychikou problémy dodnes.

„Když jsme odcházeli, tak si pamatuju akorát, že jsem měl v ruce půllitr a Veronika padá na zem, samotný úder si nepamatuju. Otočila se směrem ke mně a začala do mě kopat. Asi se bála, taky nevěděla, co se děje. Přiklekl jsem, chtěl jsem jí chytit pusu a nohy, protože řvala. Já ji chtěl jen chytit za ústa, aby přestala, abych mohl přemýšlet, co se stalo, a nějak to s ní řešit. Jak jsem ji chytil pod krkem, tak už byla klidnější a neřvala.“

Muž, který zřídil Veroniku, se několik hodin skrýval ve křoví.

Muž, který zřídil Veroniku, se několik hodin skrýval ve křoví.

Napadená Zelníčková je však toho názoru, že ho k útoku vedla finanční tíseň. Boj o život vyhrála jen díky pohotovému kousnutí do prstu. To útočníkovo běsnění na chvíli zastavilo a Veronika tak měla prostor k úniku.

Dvojice se kamarádila už nějakou dobu před útokem. Waldemar si měl dokonce vymýšlet rakovinu a jiné věci, aby se v blízkosti kapely Anakreon a Zelníčkové udržel.

Zelníčková se zná s mnoha celebritami. Právě to k ní útočníka táhlo.

Zelníčková se zná s mnoha celebritami. Právě to k ní útočníka táhlo.

„Přes Veroniku jsem se dostal k zajímavým osobnostem, k hercům, co s ní vystupovali v divadle. Ten prostor kolem ní a ty celebrity byly zajímavé pro mě a chtěl jsem se v tom udržet a být zajímavý.“

Obžalovanému hrozí až 18 let za mřížemi, Veronice to však psychickou pohodu a klid na duši nevrátí.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:07 21. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  10
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  8
 • Super
  7
 • Tvl
  7


Komentáře