Veronika Kopřivová dostala morální smeč od českých tenistek!

Veronika Kopřivová, mladičká modelka, která se proslavila pouze vztahem s Jaromírem Jágrem, se snaží vystoupit z jeho stínu a dát všem jasně najevo, že není jen přítelkyní slavného hokejisty, ale umí se postarat i sama o sebe. Její podnikatelské aktivity spojené s pracovním vyčerpáním, které tak okázale dává Kopřivová na své sociální síti najevo, se staly terčem parodií těch, od kterých by to nečekal hlavně její hvězdný přítel – od českých tenistek, letitých fanynek Jágrových úspěchů.

V tomto bodě je nutné připomenout jeden zásadní fakt. Jaromír Jágr miluje český tenis a český tenis miluje Jaromíra Jágra. Slavný hokejista je velkým fanouškem (nejen) holek na kurtu a ty mu nikdy neopomenou vyjádřit do zámoří svou podporu za vše, co udělal, co by měl udělat a co neudělal nikdy pro svoje přesvědčení. Skutečnost, že se tyto dva světy tak mrzutě srazily v jakési překvapivé neúctě vůči jeho partnerce, svědčí o jediném.Tenistka Tereza Martincová odpálila jako první smeč v podobě videoparodie na Kopřivovou a její pracovně-únavový syndrom. V autě odříkává Veroničinu mantru o vyčerpání z objednávání zboží a neopomene ani upozornit na to, co má zrovna na sobě, to aby si to její fanynky nezapomněly ihned běžet koupit. Na její kousek upozornil server iSport.cz a i vy se na něj můžete podívat.

Videa se ihned chytla její kamarádka, tenistka Kristýna Plíšková, sestra bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové, která se na sociální síti podělila o následující: „Čau holky, jsem vyřízená. Šla jsem spát v pět a v sedm ráno už jsem dělala další objednávky. Mám novou mikinu z e-shopu,“ dobírá si Plíšková Kopřivovou a předává tím štafetu další tenistce – Andree Hlaváčkové. Ta si dává s reakcí zatím na čas.

Dvě strany mince, které někteří nechtějí vidět

Doposud měla Kopřivová jakýs takýs obranný argument na kritiku vůči své osobě v podobě řečí o závisti a české malosti nejen obyčejných lidí, ale i médií, která si těžko mohla nevšímat (a ani nechtěla!) jejích tristních přešlapů a nevysmívat se jejímu přání po striktně kladném obdivu a falešné zásluze o vstup mezi horní elitu. S výsměchem českých tenistek ale už nic z Veroničiny chabé obrany platit nemůže.

Být partnerkou našeho nejlepšího hokejisty, který už ve svém mladém věku vstoupil mezi nesmrtelné legendy tohoto sportu nejen u nás, ale i ve světě, má zcela jistě dvě strany mince.

Na té jedné jsou tu příjemné věci jako dveře, které se samy otevírají, pozvánky na honosné akce a raketový vzestup mezi smetánku, rub ale vyžaduje jistou dávku odolnosti, sebekontrolu nad vším, co říkáte a co děláte, a také vědomí, že jakmile dobrovolně uděláte krok ze tmy anonymity a toužíte vystavit se světlu veřejnosti, budete také muset čelit i její kritice.

Veronika Kopřivová, celebrita, které udělal jméno její přítel

Bolestně tyto neúprosné zákonitosti akce a reakce poznává nyní Veronika Kopřivová (26), pravá celebrita dnešní doby, která se vzala odnikud a stala se slavnou pro nic. Díky spojení s Jaromírem Jágrem (45) je někdejší neúspěšná finalistka Miss, po níž pes dlouhé roky neštěkl a jediný pořadatel přehlídek neměl o její „modelkování“ zájem, najednou na takovém výsluní, kam se ostatní probojovávají svým talentem nebo pílí celou věčnost, a někdy se jim to dokonce ani nepodaří.

Dnem, kdy se rozhodla před dvěma lety naservírovat novinářům svůj vztah s Jágrem tím, že na svém Instagramu „nenápadně“ nasdílela snímek táty hokejové rodiny, jak jí zavazuje brusle, se jí kompletně změnil život. Jenže místo samých očekávaných radostí, které by z takového vztahu mohla a chtěla těžit, přišly i starosti v neočekávané podobě – jak přesvědčit své hojné kritiky a dokázat jim, že není jen blonďatý pohledný doplněk, nadto pro svou propíranou minulost vysmívaný, ale dokáže si obhájit svůj nově nabytý statut hvězdy showbyznysu i vlastní prací, v níž Jágr nefiguruje.

Kopřivová tehdy dostala spásný nápad pramenící z toho, že v USA se dostane k módním věcem, které by měly pro obyčejnou českou holku mít punc exkluzivity, zajímavosti a originality. Zřídila si e-shop s povětšinou obnošeným nebo z dávné kolekce vyšlým oblečením a stala se z ní podnikatelka v módě, dívka-modelka schopná vydělávat si na sebe sama, nepotřebující k uživení ohromný majetek a až příliš slavné jméno svého přítele, které ji vyneslo do výšin, z nichž dostává pravidelně závrať.

Její – ať klidně upřímná – snaha se ale ani tak nesetkala se všeobecným přijetím, zákaznicemi je kritizována za ostudně arogantní styl, jakým s nimi na sociální síti komunikuje, a na Veroničino „podnikání“ si dokonce posvítila i Česká obchodní inspekce, psali jsme zde. Mimo komunikace s dívkami, které podlehnou vábení amerického zboží, nezvládá ale běžnou komunikaci ani na svém Instagramu, kde předvádí svým obdivovatelkám denní střípky ze života či se pouští do mudrování v celé škále témat od nákupu kávy až po školství.

Ovšem ať už je Veronika v jakékoliv náladě, kdekoliv na světě a za jakékoliv situace, zřídkakdy zapomene připomenout, jak je pracovně vyčerpaná, jak málo spala a jak nepředstavitelné manažerské starosti obnáší její podnikatelská aktivita.

Za vším stojí údajně závist, ale co mají závidět úspěšné tenistky?

Bylo jen otázkou času, kdy si tohoto workoholického žehrání všimnou i lidé, kteří k námaze a vyčerpání mají také co říci. Její videa ve Stories na Instagramu se proto stala inspirací pro výsostnou legraci českých tenistek, kterým nikdy žádný přítel k úspěchu a ke slávě nepomůže a všechno si musejí úplně samy mnoho hodin oddřít fyzickou námahou na kurtu.

Ony nemají co závidět, jelikož tohle vše mají dávno taky. Jméno, slávu, peníze, pozornost, úspěchy. K tomu všemu si dopomohly samy se svými trenéry, obětovaly tomu hodiny odříkání, fyzičky, soustředění, osobního života... Všechny ty promeškané večírky, rande, zábavy s kamarády, všechny ty bezesné noci, všechny ty kritiky sportovních redaktorů a všechny ty velké prohry a malé výhry je posouvají mimo jiné právě do těch míst, odkud mohou s úžasným nadhledem dát veřejnosti najevo, že co se týče Veroniky Kopřivové a její „udřenosti rychlokvašky“, jsou s námi zajedno.

S kým s námi? ptáte se asi. S námi všemi, kdo Kopřivové nezávidíme nic, dokonce ani Jágra. Ale jen prostě a obyčejně nechápeme, kam až touha po slávě může dojít.

Přitom zbytečně.

Veronika Kopřivová je opravdu krásná a na osobní setkání příjemná dívka, kdyby k tomu přidala i smysl pro nadhled a sebeironii, zcela jistě by se stala všemi milovanou. Snad jí holky tenistky, které tím porušily integritu souznění mezi hokejovým bohem a jeho oblíbeným bílým sportem, otevřou oči.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:11 10. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  256
 • Trapas
  43
 • Haha
  21
 • Tvl
  20
 • Sladký
  15
 • Cože
  13


Komentáře