Pocta Věře Špinarové: Ostrava věnuje slavné zpěvačce kulturák?

Ostrava prý zvažuje, že po Věře Špinarové pojmenuje kulturák. | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz, Profimedia.cz, dkpoklad.cz

Ani ne dva týdny od pohřbu Věry Špinarové se mluví o poctě pro tuto významnou zpěvačku. Diskutuje se dokonce o tom, že by po ní pojmenovali kulturák, v němž začala kariéru a několikrát vystoupila. „Máma by byla nadšená,“ myslí si její syn Adam Pavlík.

Její pohřeb vzbudil opravdu velký zájem. Poslední sbohem přišlo zpěvačce dát první dubnový den více než 40 tisíc lidí. Na smuteční obřad se sjeli fanoušci ze všech koutů České republiky a většina z nich své ikoně přinesla květinu nebo věnec.Možná i proto město zvažuje, že by po Věře Špinarové pojmenovalo nějakou ulici nebo kulturní dům v Porubě, kde zpěvačka s nezaměnitelným altem několikrát vystoupila.

„Slyšel jsem o tom a myslím si, že by máma byla nadšená. To místo jí bylo velmi blízké, protože tam řadu let žila a v místním kulturáku vystupovala. Bylo by to opravdu hezké gesto, se kterým jen souhlasím,“ uvedl Pavlík, podle kterého by v Ostravě měla stát i jakási umělecká lavička připomínající úspěchy Špinarové.

Takto by měl kulturák v Porubě po rekonstrukci vypadat.

Takto by měl kulturák v Porubě po rekonstrukci vypadat.

O celé věci ale bude muset rozhodnout majitel kulturáku, kterým je město Ostrava. Tedy místo, kde se se zpěvačkou loučila rodina, přátelé i fanoušci. „Ostravu milovala a nikdy nezapomněla na to, odkud pochází. Ani my bychom neměli zapomenout,“ míní jeden z jejích fanoušků na sociální síti, kde se ve velkém diskutuje nad tím, co by mělo nést jméno této hudební hvězdy.

Mezi nápady se vyskytuje dokonce návrh na její sochu nebo přejmenování místní umělecké školy. Opravdový význam by měl ale právě kulturák v Porubě, ke kterému zpěvačka tíhla a momentálně prochází rekonstrukcí. Finální úpravy prý proběhnou na konci roku 2017 a znovuotevření je plánováno na začátek roku 2018. S novým kabátem by se tak jistě hodil i nový název.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:32 11. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  30
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6


Komentáře