Vědci objevili bizarní živočišný druh a rozřezali ho! Ochránci zuří...

Vědci objevili tvora podobného červu, jehož živého viděl zatím málokdo. | foto: reprofoto YouTube

Zcela nový pohled se naskytl vědcům poté, co díky videu na YouTube objevili ve filipínských pobřežních vodách nového tvora. Jde o měkkýše Kuphus polythalamia, o kterém se vědělo přes dvě stě let, ale nikdo ho ještě neviděl živého.

Dlouhý černý červ žije ve vápenatých schránkách, které připomínají mrkve zasázené v bahnitých pobřežních mělčinách. Tyto lastury se už pode dávna nacházely prázdné. Až teď je , aby viděli jejich živoucí obsah.„Byl jsem ohromen, když jsem viděl rozměry tohoto bizarního zvířete. Měli jsme podezření, že obří červ bude odlišný od svých příbuzných žijících ve dřevě a nález to potvrdil,“ říká pracovník University of Phillipines Marvin Altamia.

Kuphus žije v zapáchajících mělčinách bohatých na organické bahno prosycené sirovodíkem. A právě sírou je tento tvor živ, přestože by v takovém prostředí většina živočichů uhynula.

Kuphus toho příliš nesežere a spoléhá se na bakterie žijících v jeho žábrách, které pro něj potravu vytváří jako malí kuchaři.

Unikátní záběry, kdy vědci vyjmuli tvora z jeho schránky a jali se ho zkoumat i pomocí skalpelu, rozzuřilo milovníky přírody na sociálních sítích. „Objevili jsme nový druh, pojďme ho hned umučit k smrti,“ píše se v ironickém příspěvku pod videem na Facebooku, který má nejvíce souhlasných lajků uživatelů.

Také ostatní hlasy se ozývají v podobném duchu. „Když už jsme ho objevili, lepší zabít a prostudovat,“ píše další. Diskutující připodobňují vědecký postup k chování, kdy nás objeví mimozemšťané a začnou zkoumat podobným brutálním způsobem. Je to přehnané nebo ne?

Komentáře