Nespím! Jirka jen bezvládně leží. Andrea Pomeje se bojí nejhoršího

Těžké časy, možná vůbec ty nejhorší, prožívá v současnosti Andrea Pomeje. Její manžel a otec její dcery Jiří Pomeje bojuje se zákeřnou rakovinou hrtanu. Jeho zdravotní stav se nelepší a Jirka leží hladovkou zesláblý v nemocnici. Jak toto krizové období zvládá Andrea?

Jiří Pomeje byl vždy silný a schopný chlap, o kterého se mohla Andrea vždycky opřít. Teď se však situace obrátila a podporu potřebuje on.Dosud nepoznaná role připadla na Andreu. Strachovat se o manžela, ale přesto mu být v nelehké situaci oporou. Situace začala být v posledních dnech natolik kritická, že dceru Aničku svěřila do péče rodičům v Lounech.

„Nejsem ve stavu, kdy bych ji mohla mít doma,“ přiznává Andrea. „Nespím. Dát si skleničku na kuráž? To už vůbec! Každé ráno se přemlouvám, abych do sebe dostala nějaké to jídlo a nějak to dala,“ svěřila se Nedělnímu Blesku zničená Andrea.

Veškerý svůj čas tráví u Jiřího, kterého ve střešovické nemocnici navštěvuje denně. „Na Silvestra jsem tam i spala. Je pro mne hrozné vidět toho statečného, silného chlapa, jak tam nemohoucně leží. Vnímá, ale zatím nemluví. Kdyby si tu trubičku ucpal, tak by to asi šlo, ale stále ho to bolí,“ popisuje situaci téměř v slzách.

Pomeje se rozhodl rakovinu vyhladovět krutou 42denní hladovkou, při které shodil 25 kilogramů. Objevily se ovšem nečekané komplikace a dostal zápal plic. Nyní čeká na vyšetření na tomografu, které ukáže stav nádorů. Lékaři se ale obávají, že už je jen jedno východisko: radikální operace krku, při níž by přišel o hlasivky a mluvit by mohl už jenom s pomocí tzv. slavíka.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz