Vary končí! Na červeném koberci naposledy zamávali Bohdalová, Stivínová a Babiš bez Moniky

Filmový festival v Karlových Varech končí. Jiřina Bohdalová si odnesla ocenění za celoživotní přínos české kinematografii. | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt

Filmový svátek ve Varech vstoupil do svého finále. Na červeném koberci před hotelem Thermal mávaly filmovým fandům herečka Jiřina Bohdalová, Zuzana Stivínová a poslední zástupce Hollywoodu, poněkud plachý herec Michael Shannon.

Závěr filmového festivalu není nikdy tak honosný jako dlouho očekávaný začátek, kdy se červený koberec přímo hemží známými postavami.

Výjimkou není ani letošní 51. ročník, i dnes je účast jak v neděli na lidové zábavě v Žampachu.

Na červeném koberci se objevila Jiřina Bohdalová v róbě, kterou navrhl Osmany Laffita. Legendární herečka dnes převezme Cenu prezidenta festivalu za mimořádný přínos české kinematografii. Pro slavnostní okamžik si připravila speciální děkovnou řeč.

Jiřina Bohdalová si přijela pro cenu za celoživotní přínos české kinematografii.

Jiřina Bohdalová si přijela pro cenu za celoživotní přínos české kinematografii.

Další hvězda závěrečného ceremoniálu je Zuzana Stivínová, která oblékla šaty značky Dior a vypadala opravdu skvěle. Ostatně jako vždy.

Zuzana Stivínová v šatech značky Dior.

Zuzana Stivínová v šatech značky Dior.

Všichni dorazili na red carpet limuzínou. Ministr financí Andrej Babiš ale dorazil pěšky a bez doprovodu. Jeho partnerka Monika je totiž celé léto ve Francii.

Andrej Babiš dorazil na červený koberec po svých.

Andrej Babiš dorazil na červený koberec po svých.

Hlavní hvězdou finálního večera je nenápadná hvězda Michael Shannon, nominovaný na Oscara i Zlatý glóbus. Shannon spolu s režisérem Joshuou Marstonem a producentem a členem hlavní poroty Jayem Van Hoyem uvedl ve Varech film Známá neznámá.

Michael Shannon s partnerkou Kate

Michael Shannon s partnerkou Kate

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:32 6. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Trapas
  10
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Haha
  6
 • Tvl
  6
Komentáře