Václav Klaus ml. proti šikaně strážníků: „Nechte, k...a, lidi normálně žít“

Převzdělanost a desítky zbytečných vysokoškolských oborů jsou podle Klause důsledkem špatně nastaveného systému. | foto: Profimedia.cz

Vcelku bizarní postup opavské městské policie, kdy nesmyslně pérovali řidiče za stažená okénka u auta, když venčil psa, rozzlobil nejednoho soudného občana. A se svou troškou do mlýna přišel na Facebooku i Václav Klaus mladší, který chování strážníků považuje za buzeraci.

Mohlo to proběhnout úplně normálně. Muž si u auta nechal stažená okénka u auta, aby větralo, a šel se projít se psem. Aktivní městští policisté, snad v jeho zájmu, začali přes registr vozidel zjišťovat majitele a telefonní číslo, aby ho pokárali za přestupek.Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba,“ říká zákon.

Muž ovšem takovou diskuzi považoval za absurdní. „Okno jsem nechal otevřené, protože jsem chtěl v autě vyvětrat, než se vrátím z venčení psů,“ uvedl podle Práva padesátiletý majitel vozu a nehodlal se strážníky dál ztrácet čas. Jenže tato nebetyčná „drzost“ mu vysloužila místo poučení či napomenutí až 1500 korun pokuty.

„Tvrdil, že je to jeho věc, ničeho se nedopustil a nehodlá nic řešit. Poté sedl za volant a z místa drze odjel. Kdyby to neudělal, téměř jistě by se událost vyřešila napomenutím,“ přiznává bohorovné posuzování městské policie mluvčí.

A kandidát ODS do Poslanecké sněmovny Václav Klaus mladší se neudržel a musel ventilovat svou frustraci z takového jednání a myšlení na sociální síti:

„Pomóc! Tak pán má auto, předpokládám, že ho nedostal od státu, ale koupil si ho za své vydělané peníze, a stát ho bude buzerovat a trestat za to, že nechal otevřené okýnko u zaparkovaného auta, než vyvenčí psa.“

„Bude mě třeba domovní důvěrník a PSVB kontrolovat, zda jsem zamkl na dva západy a zavřel okna, když jdu pro rohlíky? Nebo na těch vesnicích, kde se dodnes nezamyká nic? Když si půjdu zaběhat večer po práci, tak mi budou kontrolovat tep a EKG, než vyběhnu, jinak nebudu smět? Nechte, k...a, lidi normálně žít. Vy dobrodějové všech zemí.“

Fotogalerie

Komentáře