Setkání dne: Bývalý prezident Klaus ohromil známého amerického holiče

Václav Klaus se známým barberem Kraigem Casebierem na plovárně. | foto: facebook

Bývalá hlava státu si užívá léto jako kdokoliv jiný, v parné dny se ochlazuje u bazénu a zapíjí to vychlazeným pivem, které nikdy nechutnalo lépe než v době teplotních rekordů. Jednoho tropického odpoledne si Václav Klaus vyrazil na veřejné koupaliště, a tak vznikla tato fotografie. Jaký je příběh snímku?

Václav Klaus (77) nemá pověst muže sršícího vtipy a z dob, kdy byl aktivně politicky angažovaný, působil vysloveně škrobeně. Známý holič Kraig Casebier, Američan, který v Praze vede úspěšný barber shop (holičství), by ale jistě nesouhlasil. Naopak! Nedávno vyrazil na plovárnu, kde v jednom z návštěvníků okamžitě rozpoznal Václava Klause.Potkal jsem ho u bazénu a poznal jsem ho, a tak jsem k němu šel a představil se mu. On vypadal, že má nějakou práci, a tak jsem k němu přišel později a zeptal se ho, jestli také nechce pivo. Tak se stalo, že jsme si začali povídat a nemohlo to být přátelštější. Je velmi zábavný,“ pochvaloval si setkání s naším bývalým prezidentem Američan.

Ačkoliv české politice nerozumí, Václav Klaus si s ním o naší politické scéně několik hodin vykládal a udělal takový dojem, že se muži nechali vyfotit, Casebier to dokonce popisuje jako jeden z nejlepších zážitků.

Strávil jsem odpoledne s tímhle úžasný chlapem, který mě učil o skutečné české politice a historii. Jeden z mých nejlepších dnů v České republice pro mě to bylo jako mít pivo s Benjaminem Franklinem nebo Georgem Washingtonem, nešetří chválou na Václava Klause Casebier.

Kdo je Kraig Casebier?

Kraig Casebier je americký mistr střihů, holič, který se řemeslu věnuje přes čtyřicet let. V Praze vede úspěšný salon American Barber in Prague. V naší metropoli žije více než sedm let. 

Fotogalerie

Komentáře