Potupený floutek Kadlec je na odchodu ze Sparty. Ale bude ho někdo chtít?

Václav Kadlec je zřejmě na odchodu ze Sparty. Posila za 73 milionů si nesedla s italským trenérem. | foto: Profimedia.cz

Potřetí vstoupil do stejné řeky. Poprvé to byl špatný krok. Fotbalista Václav Kadlec, jehož Sparta koupila minulé léto za (tehdy) rekordních 73 milionů, je na odpis. Italský trenér Andrea Stramaccioni ho už dvakrát potupil a útočník se složitou povahou podle všeho z Letné prchne.

Vloni v září to bylo velké haló. Sparta poslala za Václava Kadlece do dánského Midtjyllandu 2,7 milionu eur, podle tehdejšího kurzu 73 milionů korun. V tu chvíli naprosto zdrtila české zvyklosti, prolomila hranice. Letos v létě v tom pak společně se Slavií pokračovala, ani Kadlec už není nejdražším hráčem v historii ligy.Ale zpět k hráči, o němž jeho agent Pavel Paska vždy tvrdil, že se jedná o „nového Rosického“.

„Mohu potvrdit, že se jedná o největší přestup do Sparty a potažmo do české ligy. Částku komentovat nebudu, ale je to zhruba trojnásobek největší investice, kterou Sparta dosud do hráče dala,” řekl po podpisu smlouvy generální ředitel Sparty Adam Kotalík. „Jde o signál pro fanoušky i hráče, že chceme být úspěšní a vrátit mistrovský titul na Letnou,” doplnil.

Sparta do Kadlece vkládala velké naděje, protože když se poprvé vrátil ze zahraničí v sezoně 2014/15 na Letnou, zářil.

Jenže nyní je k smíchu. Tým z Letné skončil v lize třetí, Kadlec dal jen tři góly. Zazářil vlastně jen v duelu Evropské ligy proti Interu Milán, proti němuž se trefil dvakrát.

Proto přišlo horké léto, italský kouč Andrea Stramaccioni a s ním jedenáct zahraničních posil za velké peníze. Přesto se čekalo, že Kadlec bude patřit mezi tahouny.

Realita? V generálce proti Arnhemu byl strašidelný. Proto ho Stramaccioni vynechal z nominace na první duel Evropské ligy v Bělehradě, což vysvětlil na české poměry poměrně drsně: „Je zdravotně v pořádku. Ale neplní to, co bych od něj čekal. Tak jsem mu to i řekl.”

Václav Kadlec proti Cervene Zvezde Bělehrad nepatřil mezi nejhorší, přesto ho trenér vystřídal už v poločase.

Václav Kadlec proti Cervene Zvezde Bělehrad nepatřil mezi nejhorší, přesto ho trenér vystřídal už v poločase.

To byla první potupa. Druhou připravil kouč potetovanému floutkovi v odvetě. Do ní ho nečekaně nasadil do základní jedenáctky, ale už o poločase ho vyhnal ze hřiště.

Pomiňme nyní podivnost tahu s využitím Kadlece, kterého před týdnem tvrdě kritizoval, poté ho v lize nechal v duelu s Bohemians mezi náhradníky. A najednou na něj vsadil...

Jde spíše o krok se střídáním - tím Stramaccioni naznačil: „Kadlec je na druhé koleji.” V týmu Sparty se totiž našli hráči, kteří byli rozhodně horší než on. Na Letné se nyní čeká čistka. Spartu totiž čeká po vypadnutí z Evropské ligy na podzim jen sedmnáct utkání, na což má přebujelý kádr.

Kadlec by měl být jedním z těch, kteří odejdou, jeho agent Paska už mu začal shánět angažmá v zahraničí. Jenže to nebude jednoduché, udat takového hráče není sranda. Zaprvé je tu jeho plat, který si v Česku může dovolit jen Slavia. Podle informací Expresu bere 1,2 milionu měsíčně. Do Slavie Kadlec rozhodně nezamíří.

Zadruhé je tu jeho výkonnost a pověst. Kadlec má problémy už na třetím angažmá v řadě. V německém Frankfurtu nezvládal tlak konkurence. Psychicky byl na dně. V Dánsku se zase cítil osamělý. Chyběl mu frkot velkoměsta... A nyní ve Spartě ho sice souží zdravotní problémy, ale především neschopnost zabrat, přidat, kousnout se. Zkrátka malá pracovitost a odolnost.

Řeči o novém Rosickém se tak změnily jen v chiméru.

Fotogalerie


Komentáře