Zemřel Václav Glazar: Zastavilo se mu srdce, potvrdil jeho režisér Zdeněk Troška

Zemřel herec a principál divadla Srdce a kámen Václav Glazar. | foto: Profimedia.cz

Po dlouhé nemoci zemřel herec a principál divadla Srdce a kámen Václav Glazar (†65), kterého známe především v roli matky představené a mafiána ve čtyřech Kameňácích. Herce poslední měsíce sužovalo chatrné zdraví a musel být napojen na kyslíkový přístroj. Letos na jaře navíc utrpěl úraz, při kterém si rozdrtil bederní obratel.

Václav Glazar, který se proslavil díky roli matky představené z komediální série Zdeňka Trošky Kameňák, je po smrti. Herec zemřel dnes ráno v mělnické nemocnici, kam byl převezen před několika dny kvůli problémům s dýcháním. Jeho úmrtí Expresu potvrdil sám Zdeněk Troška! 

Poslední měsíce života strávil Václav Glazar v léčebně pro dlouhodobě nemocné v Kralupech nad Vltavou, kde se jeho zdravotní stav v posledních dnech razantně zhoršil. I proto byl Václav Glazar převezen do mělnické nemocnice, kde dnes ráno vydechl naposledy.

„Zemřel na zástavu srdce. Dneska ráno jsem se to dozvěděl. V LDN v Kralupech byl napojený na nějaké zařízení, které mu dodávalo kyslík, ale něco se stalo a musel být převezen do nemocnice v Mělníku. Tam zemřel,“ sdělil Expresu Troška.

Ten s Glazarem nejspíš mluvil jako poslední. „Ještě včera jsme spolu mluvili a působil, že je mu dobře. Naposledy jsem ho navštívil před 14 dny. Dneska jsem se měl jít dokonce podívat do jednoho zařízení v Krči, kam bychom ho případně nechali převézt, aby byl k nám blíž,“ prozradil slavný režisér, který se s Glazarem seznámil díky své kamarádce Heleně Růžičkové.

„Byl to stejná veselá kopa jako Helenka. Když ti dva byli spolu, tak bylo o zábavu postaráno. Bylo to sluníčko. Miloval lidi a humor. Všichni ho měli rádi. Taková Helenka Růžičková v kalhotách. Poslední dobou si ale stěžoval na samotu,“ uzavřel vzpomínku na kamaráda Troška.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:57 8. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Tvl
  12
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  6
Komentáře